"Панове президенти, є до вас розмова": як українські артисти критикують владу

Кузьма вважав, що люди, які були при владі, не хотіли залишитися героями в історії

Під час отримання ордена Свободи (за видатні заслуги в утвердженні суверенітету та незалежності країни) український співак, лідер гурту "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук звернувся з відвертою промовою щодо ситуації в країні до президента України Петру Порошенку. Співак висловив думку, що для перемоги у війні Україні потрібні герої не тільки на фронті, але і у владі і політиці, яких на сьогоднішній день немає.

oepn0t2j.

Реклама

Святослав Вакарчук. Фото: twitter.com/s_vakarchuk

Повний текст промови Вакарчука з'явився в колонці "Нового Часу":

"Шановний пане Президенте!

Реклама

Дякую за цю нагороду. Для мене честь отримати орден від Держави, яку я завжди вважав, вважаю і буду вважати найріднішою у світі. Так, нагороди – це добре. Але, на жаль, одними нагородами не вирішити завдань, які стоять перед нами. 28 січня ми відзначатимемо річницю бою під Крутами. Що спільного між цими українськими захисинками і тими, хто захищає нашу країну, зі зброєю в руках, на Сході сьогодні? І ті, і інші – Герої. Герої вони тому, що свідомо жертвували найголовнішим, що в них було – своїм життям. Чому агресія ворога захлинулася? Тому, що ці молоді хлопці та й старші чоловіки, готові були вмирати за свою країну. Вони прекрасно розуміли, який вибір роблять. Ніхто з них не аналізував, не прораховував – вони просто жертвували. Тому, вони – Герої.

Ворог, який роз’їдає Україну зсередини – корупція, тотальна несправедливість, невігластво, низький рівень так званої еліти – значно підступніший і небезпечніший, ніж будь-який зовнішній ворог. Щоб перемогти його, теж потрібні герої – герої в українській політиці і владі. На жаль, на сьогоднішній день таких героїв ми не бачимо. Ми бачимо логічні вчинки. Ми бачимо бажання всидіти на двох чи трьох стільцях. Ми бачимо страх: страх втратити посаду, страх втратити добробут, політичний вплив, поставити під удар себе чи свою сім’ю. Ми бачимо часом розумних, але швидше хитрих та цинічних людей, які завжди находять логічне пояснення, чому в Україні все не так – винна війна, ціни на нафту, політичні опоненти, минула влада. Ми чуємо і бачимо це кожен день. Але ми не бачимо подвигів. Не бачимо справжніх жертв. Нам не потрібні політики – звичайні люди. Пам’ятаєте захисників Донецького аеропорту – кіборгів? Нам потрібні кіборги в політиці! Сьогодні країну врятують тільки ті, кому будуть ставити пам’ятники після смерті, а не ті, хто будує собі золоті пам’ятники при житті. Чому наші політичні очільники обирають особисте перед державним, спокій і страх за власне майбутнє міняють на політичні компроміси? Де посаджені злочинці? Де реальна зміна правил гри? Взагалі – де зміни в країні?

Я дуже хотів би завершити словами, що країна чекає змін, але правда в тому, що країна від влади вже нічого не чекає. Люди не вірять владі. Не тому, що влада погана. Тому, що влада така як всі. А сьогодні нам потрібні люди, здатні на подвиги, надлюди. Я розумію, що сьогодні зіпсував комусь настрій на цьому нагородженні. Але я говорю ці слова не з бажання облити когось брудом чи отримати політичні дивіденди. Ні влада, ні політична боротьба мене не цікавлять. Я кажу Вам це тому, що мені не байдуже! Не байдужа Ваша репутація, не байдужа репутація країни та її майбутнє. Це моя країна і мені тут жити. Сприйміть, пане Президенте, ці слова серйозно – вони не направлені персонально проти Вас, в них немає спроби заплямувати Вашу особистість. Ці слова спрямовані до всієї української влади. І це не просто мій приватний голос – це, в прямому сенсі, голос народу України. І сприйміть їх сьогодні, бо завтра вже може бути пізно.

Реклама

Цей орден буде мені нагадувати, що кожного дня, потрібно робити більше для того, щоб твоя країна була вільною. І нагадуватиме, що я сам ще зробив недостатньо для того, щоб наша країна нарешті стала кращою".

Українське суспільство звернення Вакарчука до Порошенка сприйняло неоднозначно – одні хвалили музиканта за сміливість, інші побачили в цьому його спробу повернутися в політику.

Вакарчук зробив добру справу – мало людей у країні мають позицію з якої вони можуть так ефективно донести інформацію до ...

Опубликовано Sasha Borovik 24 января 2016 г.

Святослав – справжній Громадянин України. Мало хто ризикне сказати правду Президенту

Опубликовано Олегом Ляшко 24 января 2016 г.

Не могу понять почему набросились на Святослава Вакарчука? Он не сказал чего-то сенсационного или чего-то что уже сотни ...

Опубликовано Kristina Berdynskykh 24 января 2016 г.

В Україні влада – великий бізнес. Нічого особистого і державного. Лише бізнес. Мінімальні ризики. Нуль інвестицій. Нуль ...

Опубликовано Сергій Руденко 24 января 2016 г.

Айм со сорі))) це пан Мєдвєдєв взаправду вважає зміною, яку варто помічати? Знаючи настрій Вакарчука Президент всеж таки...

Опубликовано Оленой Мозговой 24 января 2016 г.

Вакарчук начинает второй поход во власть. В первый раз он не понял, что он там делает. Теперь хочет обновить впечатления

Опубликовано Юрием Романенко 24 января 2016 г.

Все-таки поясню свій пост щодо Вакарчука. Бо пост був зовсім не щодо Вакарчука. Пост був про аудиторію соцмереж – про ...

Опубликовано Олександром Михельсоном 24 января 2016 г.

Нагадаємо, що Святослав Вакарчук – не новачок у політиці. Артист встиг побувати народним депутатом України VI скликання від пропрезидентської сили "Наша Україна – Народна самооборона", проте у вересні 2008 року склав з себе депутатські повноваження.

"Безперервні міжпартійні та внутрішньопартійні суперечки, якими так переймаються ті, хто мають вести Україну вперед, деморалізують суспільство всередині країни, і підривають її авторитет назовнi. Політичне життя держави звузилося до безжальної сутички за владу. Її жертвами стають не лише моральні принципи, а і національні інтереси, про які так часто говорять політики всіх кольорів і таборів", – заявив Вакарчук у коментарі "Інтерфакс-Україна".

Однак, Вакарчук – не єдиний діяч культури, який озвучував критику дій української влади.

Андрій Кузьменко

Подібні заяви звучали і від лідера гурту "Скрябін" Андрія Кузьменка, який трагічно загинув в автокатастрофі в лютому минулого року. За кілька днів до смерті Кузьма дав інтерв'ю, в якому розповів про своє ставлення до подій на Донбасі, мобілізації і влади.

"У людей сідають батарейки. Просто-напросто. Вони не розуміють, що відбувається, якщо чесно. Ті, принаймні, з ким я спілкуюся, осіб 50-60, які постійно на війні. Хто більше, хто менше, вони кажуть: у нас сідають батарейки, ми просто не розуміємо", – заявив Кузьма "Громадське.ТВ" у Кременчуці, куди приїхав з концертом.

 

 

Відео: Youtube/ Кременчуцьке Громадське Телебачення

Артист був обурений ситуацією з мобілізацією. "Зрозуміло, що АТО не може тривати рік. Зрозуміло, що війна. Війною її ніхто не називає. З якого приводу країна повинна мобілізувати людей на АТО? Давайте в "Борисполі" терористи захоплюють літак, і з нас вибирають: ти, ти і ти, йдіть його забирайте", – сказав Кузьма.

Він закликав припинити війну, в якій загинуло стільки українців. "Ті кудись стріляють, ті кудись стріляють... Гинуть мирні люди, а ніхто ні в що не включається. За який хрін, вибачте, стільки народу загинуло? Я просто не розумію. Я писав листа президентам. Він буде в новому альбомі. Жоден з усіх президентів України і жоден з депутатів, які там були, просиджували штани і крали у нас гроші, не зробили ні грама, щоб цієї війни не було", – сказав Скрябін.

Він вважав, що люди, які були при владі, не хотіли залишитися героями в історії. "Вони живуть на іншій планеті. Кожен новий, який приходить, доривається до годівниці, у нього падає забрало на очі, він перестає міркувати і думає: "Ті ідіоти, а мені пощастить". І так гребуть, гребуть. Парадокс у тому, що ніхто не хотів залишитися героєм в Україні. Запиши своє ім'я в історію, щоб твої внуки говорили: Боже, який у тебе був дід-прадід! Гетьман, йо-майо! Зроби хоч щось! Ніхто ні фіга. Руїна", – говорив Скрябін.

 

 

Кліп "Скрябіна" на пісню "Руїна". Відео: Youtube/Andrij Kuzmenko

При цьому Кузьма був упевнений, що люди вже звикли голосувати за тих, хто потім проводить таку політику. "Українці вміють вибрати такого, щоб спочатку з вазеліном, потім без вазеліну, не треба навіть в аптеку бігати. Вибираємо такого, щоб жорсткіше. Садомазохізм в генах", – заявив він.

Артист вважав, що для Майдану зараз приводів ще більше, ніж при Януковичі. "Загинуло вже стільки Небесних сотень. По-моєму, кожен день Небесна сотня гине", – сказав Скрябін.

Він був упевнений, що потрібно контролювати людей, яких українці обирають у владу. "Думаю, Порошенко теж дограється з цією війною. Те, що вони витворяють, – не можна", – заявив співак.

На думку Кузьми, можновладці не бачать особисто в ньому будь-якої небезпеки. "Вони мене приймають за таку міль, як і будь-яку іншу людину в Україні, яку можна витерти і розчавити", – заявив співак.

Кузьма розповів, як намагався потрапити до народного депутата в Тернополі, але той просто не приходив в зазначені години прийому. А у Верховну Раду звичайна людина не достукається: витратить гроші на дорогу, ще й від охорони парламенту отримає стусана.

При цьому Скрябін був упевнений, що в Україні ідейних людей багато, але поки вони безсилі.

Крім того, Кузьма також випустив звернення до президентів України у вигляді пісні – "Лист до президентів". Пізніше відомі українські діячі записали відеозвернення, засноване на тексті цієї пісні. У відео задіяні лідер гурту "Друга Ріка" Валерій Харчишин, соліст гурту "ТІК" Віктор Бронюк, радіо-та телеведучі.

 

 

Відео: Youtube/Сергій Іванович

Злата Огневич

Українська співачка Злата Огневич була депутатом Верховної Ради VIII скликання від фракції Радикальної партії. Однак, через рік після обрання артистка склала свій мандат. Вона зазначила, що за цей рік в парламенті замість реальної плідної законотворчої роботи йде створення непопулярних лобістських законів, відбувається війна однієї політичної сили з іншою.

Огневич поскаржилася, що парламент зовсім не приділяє уваги культурі, без якої, за її словами, не може існувати Україна.

 

 

 

 

Відео: Youtube/ 17 Канал

"За цей останній рік замість реальної роботи приймаються корупційні лобістські закони, на користь одного або другого клану. Про культуру сьогодні ніхто не думає. Я йшла в парламент не за мандатом, а тому, що вірила, що у парламент прийшли нові люди, які можуть змінити країну на краще", – сказала Огневич, – "Тому в цих обставинах я як культурний діяч не бачу своєї користі для цього парламенту, я бачу тільки постійний переділ політичної влади. Схаменіться, поки не пізно, адже коли цей переділ закінчиться, вже не залишиться ні культури, ні талановитої молоді, і навіть самої України. І тому з об'єктивних причин сьогодні я складаю депутатські повноваження".

Руслана

Відзначимо, що критиці від діячів культури піддавалися не тільки діючий сьогодні парламент і уряд. Так, українська співачка Руслана у свій час була обрана народним депутатом парламенту V скликання від "Нашої України". Втім, під куполом вона теж довго не затрималася – співачка розчарувалася в роботі парламенту.

1077666

Фото: Юрій Дячишин

"Думаю, я з числа небагатьох наївних людей, які пішли в політику з ідеологічних переконань. Але виявилося, для багатьох – це лише піарні слогани. Коли зрозуміла цю правду життя, була страшно розчарована. З Верховної Ради я вийшла зовсім іншою людиною, яка сильно подорослішала, дивився на світ без рожевих окулярів. Політика підірвала моє уявлення про мораль і про життя в цілому", – розповіла вона в інтерв'ю "Фактам".

У 2014 році Руслана стала одним з найактивніших учасників євромайдану. Після початку війни вона допомагала звільняти українських військовополонених, а також закликала сторони припинити вогонь. У політику артистка не повернулася, але з'являлася на на Антикорупційному форумі.

 

Читайте також:

Реклама на segodnya.ua Реклама
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Реклама на segodnya.ua Реклама
ЗСУ: головне
Докладніше
Хроніка обстрілів
Більше про це
Війна в Україні з космосу
Більше новин
Українці за кордоном
Дізнатись!
Діпломатичний фронт
Більше новин
Save Life
Поради лікаря
Допомога під час війни
Більше новин
"Разом нас багато"
Нас не подолати
Наші гроші
Більше новин
Life новини
Більше новин
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Герої не вмирають!

Позивний “Депутат”... Сергій Компанієць - старшина роти 93-ї окремої механізованої бригади “Холодний Яр”. Воював на передовій з 2014 року. Хлопці називали 47-річного старшину батьком, бо він допомагав і вчив кожного. Загинув у бою під Ізюмом, прикриваючи побратимів. Його 16-річний син пішов вчитись у військовий коледж…

Історія героя
статистика
Курс криптовалюти сьогодні

Валюта

Ціна, usd

Bitcoin (BTC)

55733.69

Bitcoin Cash (BCH)

305.61

Binance Coin (BNB)

398.2

Dogecoin (DOGE)

0.09

Ethereum Classic (ETC)

28.18

Litecoin (LTC)

75.54

ЗАПРАВКИ
Паливо сьогодні
95+
95
ДП
ГАЗ
51,40
49,40
50,90
27,89
51,50
49,38
50,05
27,61
53,09
51,09
51,20
27,61
53,28
51,38
51,56
27,54
53,68
52,29
53,68
28,29
56,99
54,99
54,99
28,60
56,99
54,99
54,99
28,64
57,88
54,39
54,49
28,06
58,99
56,99
55,99
28,48
-
48,90
49,05
26,96
Наша економіка
5 головних цифр
1
Споживча інфляція Споживча інфляція
18%
2
Облікова ставка Облікова ставка
25%
3
Офіційний курс євро Офіційний курс євро
29,7 грн
4
Офіційний курс долара Офіційний курс долара
29,25 грн
5
Міжнародні резерви Міжнародні резерви
$22,8 млрд
Знати більше💡
Вони нас підтримали
легенди спорту

ВЕЙН ГРЕЦЬКІ. Ми всі згодні, що це безглузда війна. Ми всі бажаємо всім в Україні всього найкращого та молимося за них.

ПЕЛЕ. Я надсилаю свою солідарність народу України. Я молюся і прошу Бога, щоб запанували мир, свобода та любов

ДОМІНІК ГАШЕК. Кожен дорослий у Європі добре знає, що Путін – божевільний убивця, і що Росія веде наступальну війну проти вільної країни та її народу.

ПАОЛО МАЛЬДІНІ. Ніхто не очікував побачити війну на європейській землі, ми хочемо бути на боці народу України.

КЛАУДІО ТАФФАРЕЛ. Дорогі друзі, українці! Наразі весь світ стежить, хвилюється та обурений тим, що відбувається в Україні. Бажаю, щоб на вашу землю якнайшвидше повернувся мир.

1 /2
Валюта
Курс гривні сьогодні

Валюта

Ціна (грн)

Долар США ($)

38.34

Євро (€)

41.6

"Ми з України"
Наш плейлист

PROBASS ∆ HARDI

"Доброго вечора"

PROBASS ∆ HARDI

Макс Барських

"Буде весна"

Макс Барських

Олександр Пономарьов

"Україна переможе"

Олександр Пономарьов

Антитіла

"Топити за своє"

Антитіла

ТНМК и Kozak System

"Мамо"

ТНМК и Kozak System
Співаймо разом!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти