Сторіччя з дня закінчення Першої світової: чому важлива участь України в урочистостях

11 листопада 2018, 17:53

Людмила Грубник

На думку фахівця, запросити Путіна і не запросити Порошенка було б неправильно

Запрошення президента України Петра Порошенка на церемонію, присвячену 100-річчю від дня закінчення Першої світової війни, яка відбулася 11 листопада в Парижі, свідчить про визнання України в світовій історії. Про це в коментарі сайту "Сегодня" розповів професор Києво-Могилянської академії, доктор історичних наук Олексій Гарань, який у неділю, 11 листопада, о 17.30 знаходиться в канадській столиці Оттаві на іншій церемонії вшанування пам'яті загиблий у Великій війні.

Так, за словами історика, це запрошення говорить про те, що світова спільнота визнає Україну і шанує також українців, які боролися і загинули під час Першої світової війни
.

"Це століття, яке зараз відзначається, це повага загиблим. І саме той факт, що Україна запрошена, це дуже важливо, тому що в дійсності українці тоді також воювали як в складі Російської імперії, так в складі і Австро-Угорської імперії. Запрошення України на це свято важливо в контексті того, що постійно говорить Путін, що Росія всюди перемагала і могла б це зробити без України. Це запрошення говорить про ту роль, про ті жертви, які несли Україна під час як Першої, так і Другої світової війни", – вважає Гарань.

Реклама

Крімтого,за словамиексперта,запрошенняговоритьпровизнанняУкраїнивсучаснійсистемібезпеки.

"Цяцеремоніявикористовуєтьсядлятого,щобпривернути увагудотієїситуації,якавідбуваєтьсязараз,до проблембезпеки.УцьомуконтекстізапроситиПутінаі незапроситиПорошенка-цебулобнеправильнозточкизорусучасності",-додаєвін.

Крімцього,ОлексійГарань,перебуваючинацеремоніївКанаді,зазначив,щоканадцівшановуютьзагиблихне одиндень,атиждень.

"Меневражає,щолюдиодягаютьсимволічнічервонімакине тількивдень,колизгадуютьзагиблих.Цепочинаєтьсязатиждень.Іцедужевражає.Цедлянаспевнийдосвід,щомитежможемозгадуватинашихзагиблихне впевнийодиндень,акількадніваботиждень",-говоритьексперт.

Нагадаємо, у неділю, 11 листопада, в Парижі пройшли урочистості, присвячені 100-річчю закінчення Першої світової війни.Самеу Франціїбувпідписаний договірпро припиненнябойовихдій.

БіляТріумфальноїаркипіднаглядомпосиленоїохоронипройшлапідготовкадо заходів,яківідвідаєбезпрецедентна кількістьсвітовихлідерівСеред запрошених – президент України Петро Порошенко.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти