Стенограмма Шустер-LIVE от 5 марта – выступление Юлии Тимошенко и рассказ Анны Герман о поездке Януковича в Москву

7 марта 2010 12:02

Сайт газеты "Сегодня" начинает публиковать полные стенограммы главных политических ток-шоу страны. Стенограмма предоставлена компанией "Инфопойнт"

ВЕДУЩИЙ: Доброго вечора! Ми у прямому ефірі на телеканалі "Україна". У нас у студії Юлія Володимирівна Тимошенко. Юлія Володимирівна, як вас представити? Виконуючий обов’язки у відпустці чи колишній Прем’єр-міністр.

Реклама

Юлия ТИМОШЕНКО: Я думаю, буде правильно просто Юлія Тимошенко.

ВЕДУЩИЙ: Юлия Владимировна, вам удобно так или повернуться.

Юлия ТИМОШЕНКО: Як ви організували так і будемо проводити.

ВЕДУЩИЙ: Значит, в среду Верховная Рада Украины выразила недоверие правительству, которое вы возглавляете. У вас было 45 минут, но вы воспользовались не всем временем. Вы говорили только 8 минут, вы не ответили на вопросы, но вы сказали следующее.

Реклама

Видеоролик с Юлией Тимошенко.

СИНХРОН: Юлия ТИМОШЕНКО, экс Премьер-министр: "Я хочу, щоб ми, якщо будемо переходити в опозицію, взяли зобов’язання перед державою, що для нас є святим незалежність нашої держави, національна самоідентичність, для нас є надважливим захист нашої української державної єдиної мови, нашої культури, нашої чесної правдивої історії, захист територіальної цілісності нашої держави і захист стратегічних об’єктів володіння держави, яка і складає частину і основу нашої незалежності. Я хочу, щоб ми взяли на себе це зобов’язання і захистили Україну, захистили кожну людину. Тому, що наша команда жила, живе і буде жити тільки однією цінністю. Україна понад усе і саме так буде формуватися наша політика".

ВЕДУЩИЙ: Вы сказали, "якщо будемо переходити в опозицію". Чому якщо?

Юлия ТИМОШЕНКО: Тому, що ця промова була до голосування.

ВЕДУЩИЙ: Вы надеялись, что итог может быть другой?

Реклама

Юлия ТИМОШЕНКО: Власне, я, як людина, яка розуміє українську політику, була точно обізнана як буде відбуватися це голосування. Які фракції будуть голосувати, які окремі депутати. Тому насправді і промова довга не була потрібна 45-хвилинна. Достатньо було декількох хвилин, щоб сказати свою думку, а голоси, вони по кулуарам робляться, вони обговорюються в кулуарах, виторговуються і потім стають реальністю на табло. Тому, я знала, що будуть такі результати голосування, але зараз я розпочати хотіла би нашу сьогоднішню програму трошки з іншого. Враховуючи, що я після всіх події: Президентських виборів, після відставки уряду сьогодні перший раз на такому відкритому ток-шоу, то я хотіла би перше це звернутися до всіх людей, які віддали за мене голос на президентській компанії. Я хочу висловити їм величезну подяку за довіру, за те, що вони саме бачили в мені людину, на яку можна покласти свої надії. Я хочу подякувати всім, хто в ці важкі часи молився за Україну, за її правильний і розумний шлях. Я хочу, щоб зараз люди мене почули, що ми з вами продовжуємо нашу спільну роботу, продовжуємо нашу спільну боротьбу, продовжуємо спільний захист України і я буду поряд з ними. Тому, що я відчуваю, велику відповідальність за кожен голос, який за мене відданий.

ВЕДУЩИЙ: Юлия Владимировна, ну, вот после оглашения экзитполов, ну, ни результатов второго тура, вы долго молчали, вы не высказывались. Потом было заседание правительства, на котором вы тоже почти ничего о результатах выборов не говорили. В принципе от вас ждали лидерского позыва, призыва. Идем в оппозицию, нет, остаемся во власти и тогда, может быть, вы могли бы сохранить ну, ту же "Нашу Украину" Народную Самооборону, а сейчас вы потеряли многих бойцов из вашей команды.

Юлия ТИМОШЕНКО: Це не той причинно-наслідковий зв'язок про який ви говорите. Коли оголошувалися екзитполи, я прекрасно знала, як екзитполи готувалися, як вони програмувалися, як вони розвивалися. Від 16% розрив між кандидатами в Президенти потім до мінімального розриву, який знаходився в системі похибки. Я все прекрасно знала і розуміла, і тому я просто зважувала, як далі вже маючи загальну картину поведінки на Президентських виборах, як себе вести і саме тому, коли ми отримали всі результати, коли отримали інформацію з усіх дільниць в Україні, я чітко і зрозуміло сказала, що вибори проходили, нажаль, в умовах, коли один з кандидатів грав крапленими картами і тому я пред’явила докази, я чітко розповіла, які були порушення, звернулася до Вищого адміністративного суду, і я і сьогодні вважаю, і вважаю це дійсно реальністю, що вибори не були чесними. Докази Вищий арбітражний суд не розглянув, нажаль, ці докази залишилася поза межами судового розгляду. Суд відмовив, навіть, в запрошенні таких свідків, як керівників обласних управлінь міліції, де було все доказано до єдиної літери, де було доказано, що на дому голосували люди, які пішли з життя. При чому доказано документально. Де було доказано, що підписи на корінцях бюлетенів ставилися однією рукою і багато-багато іншого. Шкода, що Вищий адміністративний суд в тій ситуації, коли треба було просто дослідити докази відмовився, навіть, залучати докази і слухати свідків. І тоді, я зрозуміла, що в Україні все міняється, міняється тому, що є страх, є відчуття невпевненості і у суддів, і у всіх політиків, і тому, розуміючи, що правосуддя там отримати було не можливо, я просто відкликала цей позов. Але в той же час не можна приховати від суспільства, від людей, що нам вдалося відкрити значну кількість дільниць в Криму і, коли ми відкрили ці дільниці, то на кожній дільниці було від 3 до 8% різниці між результатами, які є у Януковича і бюлетенями, які за нього лежали в цих стопках і тому я переконана в тому, що рано або пізно, але справедливість відновиться і тому, і хотіла зараз звернутися до тих людей, які голосували за мене, вболівали за Україну, які боролися, що влада, яка отримана через фальш, вона ніколи не буває довгою і не буває благополучною і тому, я буду робити свою справу в опозиції, а Господь розсудить цю ситуацію.

ВЕДУЩИЙ: Значит в оппозиции, но выигравшие выборы не стали проверять результат и наверное, если б они проверяли результаты так же, как и вы, они бы тоже, наверное, нашли с вашей стороны не мало нарушений.

Юлия ТИМОШЕНКО: Ми готові були. Справа в тому, що за законом порушувати кримінальні справи по всім фальшуванням, по всім негараздам під час виборів може тільки Генеральна прокуратура. І дуже такий знаєте знак, яскравий, що після інавгурації призначений прокурор Донецької області призначений прокурором міста Києва. Значить нормально відпрацював. І можу вам сказати, що коли за два дні до виборів був прийнятий закон, підписаний за дві години Ющенком, який відкрив шлях для повної фальсифікації виборів, коли нам відмовили в тому, щоб ми поміняли своїх спостерігачів та членів виборчих дільниць. На півтора тисячі дільниць, в тому числі в Донецькій області, стало зрозумілим, що чесних виборів просто не буде и тому, я пройшла той шлях, який мусила пройти. Я ніколи не буду грати тими методами, в які грав пан Янукович. Ніколи. Можливо, сьогодні нам важко відчувати той результат, який отриманий, але ми не грали в ті ігри і ми не фальсифікували, не підкидали, не організовували голосування на дому людей, які пішли з життя і я щаслива, що я цього не робила. Тому, що тоді б ми дійсно були однакові.

Реклама

ВЕДУЩИЙ: Юлия Владимировна, но тем не менее и Президент США поздравил, и Президент Янукович уже был в Брюсселе и в Москве, а вы продолжаете говорить это не наш Президент, это не мой Президент. Не является это расколом страны, которою вы так хотите объединить?

Юлия ТИМОШЕНКО: Знаєте, я думаю, що опозиція ніколи не буває такою, що розколює. У нас є позиція, ми маємо докази, ми точно знаємо, що відбулося і ми сьогодні перейшли в опозицію, розуміючи, що зараз, ми не можемо протидіяти цьому, але в той же час я точно знаю, що така влада, яка долею не надана, вона не буде довговічною і тому сьогодні, ми будемо зміцнювати команду, ми будемо повністю перебудовувати всю систему нашої роботи і в опозиції, ми будемо надійно захищати кожен національний інтерес України, ми будемо захищати на скільки буде у нас можливості і сил кожну людину і власне, ми цим починаємо уже займатися.

ВЕДУЩИЙ: Так, чтоб защитить каждого человека, каждого украинца, может надо было надо было оставаться пусть даже исполняющим обязанности Премьер-министром, но до конца?

Юлия ТИМОШЕНКО: До конца це коли?

ВЕДУЩИЙ: Ну, когда до прихода нового.

Юлия ТИМОШЕНКО: Ну, безумовно, я хочу просто проінформувати всіх, що Конституція передбачає дуже чітку норму. Влада не може перериватися і, коли уряд іде у відставку у будь-якій, він зобов’язаний тримати порядок, стабільність в країні, зобов’язаний виконувати всі функції уряду поки не прийде новий Прем’єр-міністр, нові міністри і тоді передаються їм справи, і передається країна. Саме тому якраз знаючи наше це зобов’язання, ми вчора розрахувалися з Росією за природній газ в повному обсязі, наш уряд я думаю робить останній розрахунок за газ, але ми здаємо країну, яка не має жодної копійки заборгованості за природній газ, ми здаємо країну новому уряду, де не змінилася ціна на газ не для людей, не для підприємств, не для "Теплокомуненерго" і на 2010 рік, ми добилися того, що ціна така, як і 2009. І коли ми приймали господарство від Януковича, а він передавав нам теж уряд у 2007 році, заборгованість за газ складала майже 24 млрд. гривень і тому, ми зробили те, що ми змогли. Крім того, перший раз за історію України, ми залишили в газових сховищах газ, який є не знижувальним державним страховим резервом. Нам більше ніякі зими не страшні, ніякі відключення газу, ми передали надійно працююче господарство. Сьогодні виплачується, от зараз в ці дні, виплачується пенсії, заробітні плати людям і тому, ми будемо стежити за стабільністю в державі, поки не буде сформований новий уряд. А ми вже знаємо, що це уряд, який очолить Прем’єр-міністр Азаров. Про це було повідомлено Литвином.

ВЕДУЩИЙ: А Николай Азаров выступая перед вами в Верховной Раде конечно нарисовал абсолютно ужасную картину страны, которую вы оставляете. Так что в разы падения экономики и что в принципе, он сказал, что, я сейчас утрирую немножко, вы понимаете, но тем не менее. Он сказал, более элегантно, чем скажу я, что так не воровали никогда.

Юлия ТИМОШЕНКО: Ви знаєте, ми просто проаналізували виступ Азарова. Там 113 випадків відвертої неправди і я думаю, що дивною була би інша команда, яка б почала хвалити опозицію або попередній уряд і тому нічого дивного немає в словах Азарова і в його цих цифрах, пактах, які безумовно перекручені. Просто, я точно знаю, що ми зробили. Ми Україну, як малу дитину в кризу на руках винесли з полум’я, такого, яке в принципі мало можливість знищити країну так, як інші держави. І винесли з честю, поставили на ноги і дали їй новий шлях після кризи. І, коли Азаров говорить, він не інформує людей, що січень до січня зростання складає 11,4% зростання промисловості. Аграрний сектор, ми не дали взагалі, щоб він опустився, навіть, хоч на один відсоток і тому безумовно цифри будуть перекручуватися, новому уряду треба буде пояснювати, чому їм не все вдається на перших порах, вони будуть шукати винних. Я в цьому впевнена, але саме головне, що для мене було важливим це під час кризи не дати послабити незалежність нашої держави тому, що пропозиції йшли з усіх сторін, просто несумісні зміцненням незалежності.

ВЕДУЩИЙ: Какие?

Юлия ТИМОШЕНКО: Пропозиції були різні, які розхитували стратегічні об’єкти економіки, коли треба було здавати такі речі як, наприклад, консорціуми за транспортні і за це ми отримували достатньо велику кількість грошей, але національні стратегічні інтереси не здаються і я їх захистила під час кризи. Країна стоїть, працює, виплачуються соціальні виплати, розрахунки всі і зовнішні і внутрішні відбуваються і саме тому, я вважаю, що головним результатом роботи уряду, який я очолювала був саме той, що ми утримали країну просто на руках і думаю, що це рано чи пізно буде проаналізовано не наступним урядом, який хоче бачити всі негаразди, а буде проаналізований історією і справжніми фахівцями.

ВЕДУЩИЙ: Юлия Владимировна, вы знаете, когда я начинаю нервничать.

Юлия ТИМОШЕНКО: Рекламна пауза.

ВЕДУЩИЙ: Итак, у нас в студии сегодня Юлия Тимошенко. Юлия Владимировна, возвращаясь к заседанию в среду в Верховной Раде, где выступал Николай Азаров, как Вы сказали или как Литвин сказал "будущий Премьр-министр". И были заданы разные вопросы со стороны депутатов ему. Сложилось такое впечатление, что будущая коалиция, по крайней мере Партия регионов, партия коммунистов хотели бы Вас наказать, привлечь к ответственности, вплоть до уголовной. Скажите, как Вы считаете, это угрозы или это действительность?

Юлия ТИМОШЕНКО: Я думаю, що це вже традиція. Тому що я дуже добре пам’ятаю 2000 рік, коли як завжди буває в моїй долі, я прийшла на посаду віце-прем’єр міністра паливо-енергетичного комплексу в самий-самий кризовий час для України. Я прийшла тоді, коли не були виплачені ні пенсії, ні заробітні плати, в той час коли не горіло світло в країні, в деяких регіонах, по два, по три по чотири години всього було. Я прийшла в той час, коли у шахтарів не було заробітної плати, у атомників не було ядерного палива – це 2000 рік. Я думаю, дуже добре багато людей пам’ятають цей рік. Я прийшла на посаду віце-прем’єр міністра паливо-енергетичного комплексу, і можу сказати, що саме мені вдалося закрити бартер повністю, завдяки тому, ми не тільки налагодили безперервну і стабільну роботу паливо-енергетичного комплексу, а і заплатили пенсій та заробітні плати, більше 10 мільярдів гривень поклали в бюджет. І Ви знаєте, я дуже добре пам’ятаю за рахунок чого я це зробила. Тоді вони всі були при владі повністю. Я зробила це за рахунок того, що вони ці 10 мільярдів не до отримала. Це тіньовий сектор, це вся тіньова економіка. Після того, вони не просто зняли мене з посади – за те, що вони позбавилися цих грошей, вони з віце-прем’єр міністра ПЕПеку пересадили мене у в’язницю. Я дуже добре це пам’ятаю, як виглядали ці репресії. Зараз, я повернула шельф Чорного моря, Енергоатом, НАК "Нафтогаз", газ, який забрали у держави, безліч об’єктів, земель і лісів. Звідки я це повернула, можливо з "Марса на землю приземлила, ні" – це їх нечесна власність. Мені тільки Міжгір’я не вдалося повернути, тому що там Генеральна прокуратура стояла просто залізно. І більше того, я Вам скажу…

ВЕДУЩИЙ: Но ведь другая сторона говорит, что Межгорье Вы не хотели возвращать пока Вы вели переговоры, как только они прервались Вы…

Юлия ТИМОШЕНКО: Савік, я публічно кожен день країні не просто говорила, а просила помітити, що у держави це забрали. Ну, ми потім повернемо все це. Я просто хочу ще раз зазначити, що останні декілька днів, які я працюю в уряді, що я роблю? Я останнє повертаю, що можу повернути – всю титанову галузь. Вчора, ми вже передали на баланс підприємства український титан. Щоб ви знали, ми як держава займаємо третє місце в світі по потужності, по корисним копалинам нашої титанової галузі – це номер один стратегічна сировина в світі. Все це вже було у команди Януковича. В останні дні я ще встигла повернути це все державі. А крім того, найпотужніше родовище газу, яке може дати якраз той дешевий газ власного видобутку – це Сахалінське родовища. вчора, ми вже нарешті вирвали у них ліцензію і повернули державному підприємству НАК "Нафтогаз". От чим я займаюсь. І безумовно, їм знову хочеться, щоб я завершила роботу на посаді Прем'єр-міністра у в’язниці, тому що для них втрата – це вже не десятки мільярдів гривень, це вже сотні і сотні доларів, які вдалося повернути державі. І я думаю, що вони не хочуть це пробачати, але я дуже пильно буду слідкувати з опозиції, куди і як далі це майно буде просуватися. Що будуть робити з шельфом Чорного моря? Що будуть робити з титановою галуззю? Що будуть робити з лесами, землями, заводами стратегічними, які ми повернули країні за ці невеликі два роки тому, я переконана, що їм хочеться бачити мене знову у в’язниці, але не вийде, не вийде, тому що країна…

ВЕДУЩИЙ: Т.е. Вы не боитесь?

Юлия ТИМОШЕНКО: Я й тоді не боялась, до речі, відмінність яка, я нікуди з країни не бігла. І тоді, коли були репресії, і зараз коли починаються, тому що я впевнена в своїй позиції, в своїй правоті і в своєму служінні України.

ВЕДУЩИЙ: Вы говорите, начинаются репрессии, а где признаки?

Юлия ТИМОШЕНКО: Безумовно, безумовно. Я можу зараз навести приклади. Номер один, Київський адміністративний суд апеляційний – ті судді, які прийняли рішення про те, що треба голосувати з довідками медичними на дому і, що не можна реєструвати в день виборів людей, яких немає в природі, сьогодні проти шести суддів порушені кримінальні справи. Сьогодні в Луганській області наша команда, яка боролася за результат – проти всіх по три-чотири кримінальній справі проти кожного – це говорить про те, що Генеральна прокуратура була і всі ці роки залишається власністю Януковича і його команди. І тому репресії вже почалися в державі. Я думаю, що про них будемо чути кожного дня, але я зовсім не маю страху. Я не маю страху тільки тому, що я вірю, що я займалася справедливою справою. Я точно знаю, що жодного рішення уряд не прийняв проти державних інтересів, або якийсь лобізм відносно якийсь-то структур. І я точно знаю, що кожну копійку бюджету, яку я вистраждала, тому що бюджет в кризові роки був нульовий – його не було. Я знаю, що кожна копійка пішла в праведну для країни справу. Вот в чому мій спокій. І тому, тоді був режим Кучми, сьогодні режим Януковича. Вони діють одними і тими ж методами, але я страху не маю просто, і не буду мати, хай вони в цьому не сумніваються.

ВЕДУЩИЙ: ну, Юлия Владимировна, кажем шесть, семь депутатов блока Юлии Тимошенко, блок Литвина – тоже из коалиции и определенное количество людей из "Наша Украина – Народная самооборона", я уж точно нее помню сколько, проголосовали… Т.е. выразили вам кворум недоверия, несмотря на то, что вы говорите, что Вы очень положительно работали. Почему? Это что значит, что вы не правильных людей поставили, неправильных людей выбрали? Ваша команда не сработала, не было единства? Что это такое?

Юлия ТИМОШЕНКО: Давайте розпочнемо з того, що в принципі, першим указом Янукович мусив дати орден за заслуги Ющенко. За те, що він робив під час виборчої компанії Президента. Я думаю, що більшої допомоги ніж Ющенко надав Януковичу, ніхто йому не надав. Тому що працювала вся "машина" повністю проти одного кандидата. Я думаю, що всі це бачили, всі бачили, коли тодішній ще Президент за дві хвилини підписував Закон "Про вибори" зі змінами, де була повністю вся фальсифікація. Я думаю, що всі бачили, як Ющенко закликав голосувати проти всіх, бо ми з Януковичем однакові – по суті справи, створюючи перемогу для Януковича. Але в той же час, обіцянки, які давалися Віктору Андрійовичу, що він буде зараз Прем’єр-міністром – вони всі зараз якраз відпрацьовуваються, а скоріше за все, це буде, як завжди пообіцяли і не зробили, як завжди буває в українській політиці. І тому…

ВЕДУЩИЙ: А кто ему обещал место Премьер-министра?

Юлия ТИМОШЕНКО: Ну до речі, це Секретаріат самого Ющенка оголошував угоди, ще до виборів, які підписані між Ющенком і Януковичем, про те, що Ющенко допомагає Януковичу стати Президентом, а Янукович йому дає посаду Прем’єр-міністра. І якщо Ви слідкуєте за процесом, то зараз, як то слово підібрати, такий кастинг Прем’єр-міністрів майбутніх перед обличчям Януковича. Кастинг – це змагання таке, знаєте, показове. Сьогодні претендує Тігіпко, Яценюк, Ющенко, Азаров і сьогодні дуже чітко видно, про що були домовленості під час президентських виборів. І мені дуже шкода, що ті люди, які сповідують як би то, демократичні цінності, патріотичні цінності, сьогодні просто по одному, знаєте, за посади, за гроші, просто починають підтримувати ту політику, яка діаметральна протилежна тим курсам, які проголошували і Яценюк, і Ющенко, і Тігіпко. Мені шкода, що так дешево все продається. Тому я можу твердо сказати, що всі ці їх кастингі, змагання – це пусте, тому що Прем'єр-міністром буде Азаров, а всіх інших просто обвели навколо пальця. Знаєте, от коли голосувала "Наша Україна" за відставку, вони точно знали, що в них рас писані посади, що в них все розкладено, скільки кому грошей, які кому фінансові потоки, які кому об’єкти в державі стратегічної власності.

ВЕДУЩИЙ: Т.е. убеждений нет ни у кого?

Юлия ТИМОШЕНКО: Ну, а які переконання? От скажіть будь ласка, от давайте просто по фактам подивимося: Янукович проголосив,Ю що він за другу державну мову – вся націонал-патріотична гвардія радикально виступала проти цього. Янукович оголосив, що він замість зони вільної торгівлі…

ВЕДУЩИЙ: Он не говорил, что за второе, он говорил, что регионы будут решать, да.

Юлия ТИМОШЕНКО: Замість зони вільної торгівлі з Європою, буде вступати в митний союз. Замість того, щоб зміцнювати енергетичну незалежність, він буде робити газотранспортний консорціум і буде віддавати Енергоатом в якісь невідомі спільні підприємства. Це все строго протирічить політиці Ющенка, Яценюка, націонал-патріотів, так за що вони тоді "стройною стаєю" туди перебігають? Ви знаєте, я не суддя, я не хочу судити. Просто хочу ще раз сказати, що ніяких принципових цінностей, як сьогодні виявляється, ніяких переконань, ніякої ідеології по суті немає – є гроші, посади і благополучіє окремих людей. Все, але я хочу заспокоїти сьогодні країну…

ВЕДУЩИЙ: А у Вас таких людей не біло?

Юлия ТИМОШЕНКО: У нас вони є. Це сім людей, які знову ж з Партією регіонів підписали ці угоди. Ну, ви знаєте, я вам скажу так, що я з початку булла просто дуже обурена такими речами, а з іншого боку я просто подивилася на ці обставини, просто з людської позиції. От уявіть собі, сьогодні депутатам, які готові зрадити , перейти, пропонують від трьох мільйонів доларів, от сидить проста людина, десь він був націонал-патріотом…

ВЕДУЩИЙ: А как Вы это узнаете?

Юлия ТИМОШЕНКО: Ну, як ми це дізнаємося, от вони беруть і перебирають всіх по-одному, пропонують всім однаково, хтось здається, а хтось приходить і каже: "От мені сьогодні пропонували, но я не взяв – я герой!". Ну, дійсно герой. Тому що поставте себе на місце такого пересічного народного депутата, якийсь сидить там, десь там закони пише, а йому от три – п’ять мільйонів. і він знає, що в нього є діти, онуки, дружина, теща, я не знаю, хто там в нього ще є і він на калькуляторі просто рахує, що йому це там вистачить на декілька поколінь. І деякі люди на таку спокусу йдуть, ті інші, стоять і стоять надійно. І Ви знаєте, що я коли зараз дивлюся на ці речі, то я думаю, що Партія регіонів повторює те саме, що вона робила в 2007 році, коли депутатів, вибачте, "як сире м'ясо скуповували" і саме тоді був розпущений Парламент, і саме тоді було сказано, що це антиконституційна дія. І сьогодні все це повторюється знову. Мені іноді задають питання, кажуть: "Ну, от Ви були коли Прем'єр-міністром, а чого Ви не робили на такій основі коаліцію, чому Ви не пропонували депутатам Партії регіонів посади, якийсь там ще блага?". Я можу сказати чому. Тому що я не така, як вони. Я не хочу ні наперстків, ні краплений карт, нічого. І я не хочу, навіть, пропонувати нічого, тому що це є проти Конституції, проти закону. Тому, краще ми прожили більш важко, але прожили по відношенню до Конституції просто і чесно.

ВЕДУЩИЙ: Скажите, пожалуйста, вот я тоже по слухам, я "не держал свечку", ну, по слухам, по разговорам…

Юлия ТИМОШЕНКО: Ви не тримали свічку?

ВЕДУЩИЙ: Нет.

Юлия ТИМОШЕНКО: Мені здається, що Ви є повністю в кожному куточку політики.

ВЕДУЩИЙ: Ні не в кожному. Не в кожному. Так вот, говорят, что коммунисты стали голосовать вместе с Вами, тоже не, потому что они были движимы идеалами, а потому что они тоже получали какие-то блага.

Юлия ТИМОШЕНКО: Комуністи жодного голосування з нами не провели. Вони не голосували Бюджетний кодекс, вони не голосували Бюджет, вони не голосували жоден закон – комуністи з нами не голосували. І можу більше сказати, що нажаль, коли президентська компанія почала тільки-тільки мати якісь ознаки, тоді і ті, хто в коаліції отримали команду не голосувати. Тому що для них була концепція "чим в країні гірше – тим для них краще". І чим гірше, тим вони чітчі можуть набрати свої рейтинги і відсотки. І тому, так я працював наш уряд, я ніколи, ніякому уряду в країні, не побажаю так працювати. Я хочу, щоб уряди працювали спокійно і надійно. І щоб опозиція займалася не створенням штучних проблем і не займалася критиканством і приниженням тих рішень, які потрібні країні, а щоб опозиція "била по рукам" там, де доторкаються до нечесних справ, і підтримувала там, де потрібно країні допомагати. І я вважаю, що наша опозиція саме так буде працювати. І я не хочу повторювати той досвід всіх фракцій Верховної Ради, коли вони вважали, що чим гірше вони зроблять для країни, тим гірше вони зроблять для уряду і для мене, як для Прем'єр-міністра. Я хочу з цієї практикою покінчити. але в той же час, якщо я побачу, що десь доторкаються до національних державних інтересів і їх перетворюють в ніщо – вот тут, моя позиція буде дуже жорсткою і досить дієвою, тому що я знаю, як в опозиції боротися.

ВЕДУЩИЙ: Вот про оппозицию: Вы провели параллель между Леонидом Кучмой и Януковичем, и Вы, вот как была акция "Украина без Кучмы", и вот такое ощущение, что вы уже начинаете акцию "Украина без Януковича". Вы уже хотите массовую акцию начать, не преждевременно ли это? Поймет ли Вас народ?

Юлия ТИМОШЕНКО: Ну Ви знаєте, я думаю, що як мінімум сімнадцять регіонів України і так без Януковича, там і не бачили його і не побачать, я переконана, ніколи. Але я можу зараз, от в ці хвилини сказати, що ніколи жоден Президент так не починав – це дуже поганий початок. І коли перше з чого почали, це незаконна, без будь-яких для цього підстав – просто оголосили – Литвин вийшов і оголосив "Коаліції немає", не маючи на це рішення жодної фракції. і це було зроблено грубо – це було зроблено проти законів. в мене питання, навіщо? Якщо ви хочете вийти і ввійти в іншу коаліцію, не чесніше взяти і прийняти рішення фракції, сказати, що блок Литвина виходить з однієї коаліції, тому що вони там де влада, а не там де ідеї і переконання, і не там де цінності, і не там де стратегії. "І ми просто вирішили перейти в іншу, тому що вже влада з іншого боку". Вони так не зробили, він вийшов і сказав: "Коаліції немає" – це незаконно. І саме тому, з цього починати не можна. Друге з чого починають, формується коаліція, коаліція формується згідно з Конституцією – це конституційна норма, 83 стаття. Її не можна формувати з по окремих депутатів. Чому? Тому що партія, фракція несуть спільну відповідальність перед суспільством. І це ще і запобігання корупції. Чому так в конституції прописали, що тільки фракції йдуть в коаліцію, тому що це, по-перше, спільна відповідальність. А по-друге, це запобігання корупції перебігання із фракції в фракцію. Що сьогодні відбувається? просто беруть грубо, в порушення закону говорять, що ми не будемо формувати коаліції фракціями, а ми наберемо зі всіх фракцій за хабарі окремих депутатів, які зрадили свої команди, які продажні, які безпринципні – в кожній команді є таке добро. Тому що, ну ніколи не передбачиш, яка є людина, коли запрошуєш її в команду, поки не прийдуть випробування владою, випробування опозицією. і тому, вони сьогодні порушуючи Конституцію, виривають з фракції таких продажних людей і на цей базі формують коаліції. Це проти Конституції. скажуть будь ласка, якщо починає президент з того, що просто конституцію відкидає, невже він може бути гарантом.

ВЕДУЩИЙ: Это еще не произошло.

Юлия ТИМОШЕНКО: Проголосовано в Парламенті.

ВЕДУЩИЙ: В первом чтении.

Юлия ТИМОШЕНКО: Проголосовано?

ВЕДУЩИЙ: В первом чтении.

Юлия ТИМОШЕНКО: Як Ви думаєте, це могло відбутися без освячення Януковича? Безумовно, ні. І тому у мене дійсно є така думка, з якою я би з Вами хотіла поділитися.

ВЕДУЩИЙ: Слушайте, а у нас что, Президент он выше всех других? По конституции, как бы нет. а почему Президент должен благословить первое чтение законопроекта?

Юлия ТИМОШЕНКО: Тому що Партія регіонів сьогодні повністю працює в ключі, якій поставить сьогодні лідер цей партії. Безумовно, комуністи і Литвин, сформували вже матрицю посад і вони вже спільно голосують. Дуже філігранно "опустили" "Нашу Україну", так що побачила вся країна, як це робиться. коли вони вже зібрали 27 підписів входити до коаліції з ПР, і до речі, там підпис брата Ющенка – Петра Ющенко, підпис Яценюка, підписи всіх інших, Балоги, наприклад, і його команди, Костенко, і його команди – коли вони зібрали підписи і вже готові були піти в коаліцію – їм сказали: "До побачення! В нас є "продажне м’ясо" без вас обійдемося". І вони тепер сидять, і згадали, що в них є національні патріотичні ідеї. Так живе цей політикум – мені шкода. Я намагаюся поміняти це, всіма силами, але ще залишається ця гниль, яка не дає нормально розвиватися країні. І тому, я хочу ще раз сказати, що коли порушується так грубо Конституція, то в мене виникає питання, яка різниця, як порушена Конституція? І якщо вже Янукович хоче порушувати Конституцію, то хай своїм указом призначить Прем'єр-міністра, чому ні? Або хай просто з бронетехнікою заїде в уряд і посадить свій уряд. це все одне, теж саме порушення закону. І от у мене зараз питання, куди піти з цим? От буде створена коаліція фальшива, саме така, як фальшиві вибори Президента, куди з цим піти? Піти в суд? Вищий адміністративний суд?

ВЕДУЩИЙ: В Конституционный суд.

Юлия ТИМОШЕНКО: Піти в Вищий адміністративний суд – там сидить та команда, яка відмовилася, навіть, докази розглядати по фальсифікації виборів, відмовилася свідків слухати. В Конституційний суд піти? У мене на руках рішення Конституційного суду, де написано, що Конституція України визначила суб’єктів формування коаліції, виключно, депутатські фракції. Конституційний суд вже сказав своє слово. Тому мова йде про те, що треба можливо, звертатися до Литвина, якій потрібен країні, да. Знаєте там "Крайні потрібен Литвин" – дійсно потрібен. Він сьогодні порадив мене звертатися в Небесну канцелярію. може я разом, з 12-ю мінімум мільйонами людей, які також хочуть знайти справедливість і в виборах, і в усіх цих формуваннях коаліцій, може в Небесну канцелярії сходити і десь там справедливість отримати? Так скажіть, це дійсно є розмови державних діячів? І тому погано починає новий Президент. Погано, тому що він гарант Конституції, і він забов’язаний , був сказати, що не за яких обставин – це не може бути. а коли це формується на неправді, на обмані, на підкупі, на продажності – то так, далі країна не буде рухатися. І тому я буду проти цього боротися. І боротися досить і досить предметно. Я буду боротися стільки скільки у мене вистачить сил. Тому що сьогодні, коли вже є, знаєте, після виборів, момент істини: хто з ким? Хто за кого боровся на виборах? Хто у кого був технічним кандидатом, на президентських виборах? я тоді чітко сказала, хто у кого технічний кандидат. І сьогодні, коли все це відкривається – я вірю тільки в одне, що люди, коли спостерігають за всім цим, будуть все мудрішими і мудрішими в виборі своєї влади. І, що країна – наша рідна Україна, не буде мати мером Києва Черновецького, президентом Януковича. А вона буде мати тих достойних людей, які будуть служити країні, а не олігархії. Ви знаєте, що коли…

ВЕДУЩИЙ: Юлия Владимировна…

Юлия ТИМОШЕНКО: У Вас рекламна пауза?

ВЕДУЩИЙ: После рекламной паузы, я хочу Вас спросить, почему не дать Виктору Януковичу хотя бы сто дней?

Юлия ТИМОШЕНКО: Він їх має. Він їх має.

ВЕДУЩИЙ: Мы вновь в прямом эфире на телеканале "Украина". У нас в студии Юлия Тимошенко. Я вам скажу, что пишут нам зрители на наш сайт, звонят, просят, чтобы я более жестко с вами беседовал. Ну, во-первых, я не прокурор. А во-вторых, я не привык к таким вопросам: "извините, а сколько Вы своровали?"

Юлия ТИМОШЕНКО: Нисколько.

ВЕДУЩИЙ: Нет, ну я могу конечно задавать такие вопросы, но вот скажите пожалуйста Юлия Владимировна, вот, от Вас ушел министр финансов, от Вас ушел министр транспорта, в принципе, вы руководили неполноценным правительством и вы не смогли найти замену этим людям? Почему?

Юлия ТИМОШЕНКО: Я, якщо ви дозволите, трошечки пізніше дам відповідь на це питання, але я б хотіла все ж таки про сто днів. Знаєте, дуже важливі перші сто днів Прем'єр-міністра, уряду, Президента і, як ці сто днів починаються, теж є надзвичайно важливим для країни і для світу. І мені здається, коли це починається, по-перше, з порушення Конституції, а по-друге, з таких не дуже зрозумілих для світу візитів. Починається політика "подвійних стандартів" – коли Президент приїжджає в Брюссель – він говорить одне, і це те, що він говорить, різко відрізняється від того, що він говорить коли приїжджає, буквально через декілька днів, але вже в іншу столицю в Москву. І тому, от таки подвійні стандарти – вони вже насторожують і світ і країну. Тому, що коли Віктор Федорович приїхав до Брюсселю, він сказав: "Так, модернізація газотранспортної системи, зона вільної торгівлі з Європейським союзом, обов’язково підписання угоди з Європейським союзом, між Україною і Європейським союзом". І тут же, зразу, приїхавши до Росії в Москву – він сказав, діаметрально протилежні речі. діаметрально протилежні. І мені здається, просто, що повертається той поганий час, коли керівники держави служили хто кому. Хто – західним країнам, і повністю нехтуючи розвитком України і розвитком стратегічних інтересів країни, хтось служив сходу світу і виконував ту політику, а не то, що потрібне нашої рідної державі. От я хочу, щоб нарешті, закінчилися ці погані традиції, коли Президенти держави працюють то на східні, то на західні держави і намагаються догодити: "Чого дозволите? Чого ізволите?" – от це страшно. І Ви знаєте, коли сьогодні я спостерігала за повідомленнями, там знаєте, такими словами, які говорив Янукович в Москві – я можу сказати, що була просто неприємно здивована. коли Президент країни приїжджає без будь-якої своєї власної програми, абсолютно не диктуючи ті інтереси, які потрібно захищати для країни, а просто "Чего ізволіте?". А коли він ще сказав, що всі дороги, як кажуть, ведуть в Москву – то я вважаю, що поважати всі держави потрібно, співпрацювати потрібно, але справжній Президент країни мусить працювати і жити з програмою "коли всі дороги ведуть до Києва" і тут мусить бути центр життя, і тут мусить бути авторитет і захист всього, що для країни створює силу, славу і потужність. Я хочу, щоб нарешті. керівники держава жили Україною, а не догоджали справа і з ліва. І ще можу Вам сказати…

ВЕДУЩИЙ: Юлия Владимировна, но, но

Юлия ТИМОШЕНКО: …у мене є в цьому візиті, що для мене є абсолютно шокуючим – це знову і знову ведеться дискусія про речі, які не сумісні з захистом нашої безпеки, захистом наших інтересів, захистом нашої енергетичної незалежності. Я просто хочу попередити зараз всю країну: Янукович почав здійснювати програму створення газотранспортного консорціуму. Я розумію, що люди не живуть цими проблемами кожного дня, але знайте, що ціна на газ для вас, буде такою, якою вона є сьогодні тільки в одному випадку, якщо родовища газу будуть належите державі і газ буде іти вам з державних родовищ, а друге, якщо газотранспортна система України – буде належите Україні державі, тому що там ми отримуємо сьогодні, приблизно три мільярда доларів, які йдуть на здешевлення, в тому числі, газу для населення. І я прошу вас стежити за цим, тому що створення газотранспортного консорціуму – це віддача нашої ключової, стратегічної власності, яка коштує не менше 150 мільярдів доларів, безкоштовно, в приватні руки. І я прошу, щоб і країна, і всі політики, і люди не допустили цього – у нас більше такої власності немає – це єдине, що у нас залишилося. І тому, я не хочу, щоб так було, я не хочу щоб Україну так бездарно зраджували – і тому перші сто днів не можуть починатися з таких речей. І знаєте, що мене ще дивує

ВЕДУЩИЙ: Вот, Юлия Владимировна, из того, что Вы сейчас читали…

Юлия ТИМОШЕНКО: Можна я завершу і передам Вам слово. я б почитала ще й указ, перший Президента. Я можу підтримати указ про боротьбу з бідністю – це важливо – це потрібно робити. Я можу підтримати укази, які створюють добрі передумови для подолання певних проблем в державі. Но коли Президент, бере і приймає указ про те, що він на 50 відсотків собі знижує заробітну плату і починає працювати на пів ставки – я просто не хотіла би, щоб з такого PR все починалось. Тому що знаєте, коли Президент на пів ставки – це колись в Радянському Союзі був добрий анекдот: "Коли прийшов влаштовуватися на овочеву базу керівником, і йому кажуть, що у вас там зарплата буде така, а він каже, що ту ще і платять", розумієте? Так, як ведеться політика сьогодні, так як сьогодні ставляться до державної власності, коли забирають на мільярд двісті мільйонів доларів вартістю Міжгір’я, а потім собі на 50% скорочують заробітну плату, то ці 50% це Міжгір’я ще 150 років не покриють. І тому я не хочу, щоб все так фальшиво було, а щоб дійсно робилися справи, які потрібні для держави і я завжди їх підтримаю.

ВЕДУЩИЙ: Так, из того, что Вы сказали два вопроса, хотя мы в каком-то смысле продолжаем предвыборную риторику, вот есть в этом…

Юлия ТИМОШЕНКО: Я можна до міністрів повернуся. Значить по міністрам. Коли я заступала на посаду Прем'єр-міністра то була сформована коаліція, коаліція дала своїх міністрів, частково. Частково, мала можливість призначити я , як Прем’єр-міністр. І такий коаліційний уряд він досі слабкий, тому що не Прем’єр визначає міністрів, а визначають партії, фракції, які входять до Парламенту і я тоді попередила, що я не за яких обставин, незалежно від того, свій міністр чи чужий, не буду терпіти не корупцію, не зловживання, не нечесного лобізму і тому, я виходила з ініціативою про відставку міністрів. І я наполягала на тому, що міністрів потрібно міняти, тому що були встановлені факти і факти були не приємні. І тому, я ініціювала – я звільняла.

ВЕДУЩИЙ: Это не касается министра финансов, правильно?

Юлия ТИМОШЕНКО: Я не хочу терпіти міністрів, які мають певні, ну, нечесні погодження з державними ресурсами, або з іншим. Що стосується міністра фінансів. Для мене це був найважніший етап, коли почалася криза. Світ не знав, що таке криза зовсім, світ не знав, як з нею боротися, була створена спеціальна група Нобелевських лауреатів при ООН. І всі дивилися, що вони порадять. І в цей час все руйнувалося, все летіло в "тартарари" просто. І в цей час, кожний політик визначався – він бере на себе відповідальність, чи він кидає все це, зберігає своє політичне реноме і йде. Тому що в кризу ніхто не хоче працювати: Прем’єрами, міністрами фінансів, міністрами економіки, будь-якими міністрами. І тому, міністр фінансів просто, коли подивився, що припинив надходити бюджет, що припинилися будь-які нормальні видатки з бюджету. коли він побачив, що ключові галузі припинили отримувати валюту, він поклав заяву і просто пішов. Я думаю, що так чоловіки не мусять поступати, і так не мусять поступати міністри, тому що не рейтинги важливі, а важливо, чи можеш ти стояти і не ламатися в самі важкі періоди життя країни. Чи можеш ти брати на себе цю відповідальність? і не шукати винних в цей час? Чи можеш ти служити країні не зважаючи на свої рейтинги? Вот я якими хотіла би бачити політиків.

ВЕДУЩИЙ: Юлия Владимировна, вот Вы…Два аспекта, которые я бы хотел подчеркнуть из того, что Вы сказали. Виктора Ющенко Вы считали своим Президентом, Дмитрий Медведев – Президент России сказал сегодня, что это возрождение российско-украинских отношений. Когда и Дмитрий Медведев и Владимир Путин издевались над вашим Президентом Виктором Ющенко, в принципе, Вы не слово не сказали.

Юлия ТИМОШЕНКО: Ну, по-перше, хочу сказати, що сьогодні Ющенко і Янукович – одна команда. І це не сьогодні, це вже, я думаю, мінімум півтора роки. І тому, я думаю, що їм не треба сперечатися вони і зараз спільно працюють. І саме головне, що є різні політики, різні чиновники, але для мене саме головне це Україна. Вот я нікому не дозволю знущатися над Україною, нікому не дозволю принижувати Україну, руйнувати її стратегічні інтереси – я буду захищати рідну державу, ось це для мене є значиме. І я цю позицію займала і завжди займаю. А політики бувають різними, для мене не тотожне політик і Україна.

ВЕДУЩИЙ: Скажите, пожалуйста, вот Вы говорили о газотранспортной системе – это второй аспект, который я хотел подчеркнуть. Сергей Тигипко все время говорил, что если мы что-то с ней не сделаем, то это будет металлолом, и лучше привлечь Россию в Украину, и Европу, и сделать с ней что-то общее, чтобы она работала. Вы, Сергей Тигипко хотели сделать Премьер-министром?

Юлия ТИМОШЕНКО: Але політику формує Президент. І можу вам сказати, що на 90%, а я це говорила вже багато разів, на 90% з Сергієм Тігіпком в нас співпадають і бачення, і програми, і першочергові дії, але є ті 10%, з якими я ніколи не погоджусь. І це якраз є газотранспортна система. Так просто склалося, якщо політик, який іде на смотріни, на вибори президентські, і хоче сподобатися сусіднім державам – то він щось зразу, на кодовій мові політиків щось зразу здає. От газотранспортна система, це кодова назва того, що "газотранспортну систему я вам віддам", тому ви подивиться на мене благосклоними очима. Я такі коди ніколи не вимовляю, ніколи, тому що ці коди категорично заборонені для України. І тому газотранспортна система, згідно Закони України, мусить залишатися державною. І це закон, який я подавала, я забезпечувала прийняття в Парламенті, де написано "не можна приватизовувати, не можна передавати в спільне підприємство, створювати консорціуми, концесії тому, що я точно знаю, тільки ми втратимо цю власність – ми з вами стаємо ніким в Європі, ніким в Росії і ніким в цілому регіоні світу. А я хочу, щоб ми були значимою країною, щоб ми були сильною і впливовою країною, а для цього нам потрібно на руках мати вагомі аргументи, такий вагомий аргумент – це газотранспортна система, це Енергоатом, яким може генерувати електроенергія не тільки саму дешеву для нас, а ще і забезпечити Європейський союз. Такі вагомі речі, як наприклад, стратегічні запаси нафти та газу, як стратегічні запаси платини і золота – Україна володіє цим. Але нам потрібне це поставити на служіння України. і коли ми говоримо про сто днів Президента Януковича, що він їх розпочав – то з чого воно розпочалося. Розпочалося зі свята інавгурації, яке було призначене в Українському домі. І що мене чесно кажучи, покоробило, що журналістів і пересічних людей, які прийшли підтримати нового Президента, просто ліктями і прикладами відганяли від Українського дому, а там за чаркою, зібралася вся олігархія України, поіменно, їх всіх показували, все це було видно. І тоді стало зрозумілим, для яких людей Україна. Я не хочу, щоб так було.

ВЕДУЩИЙ: Нет, ну я был, ну я не пошел туда поддерживать, я пошел туда, ну как бы поздравить Президента.

Юлия ТИМОШЕНКО: Савік, тоді Ви точно бачили, що там зібрався весь "квітник", всі зірки, які вже бачать Україну, вже все розпланували, все розчертили "кому завод – кому пароход" – я не хотіла цього і я щиро за це боролася. І мені дуже прикро, що можна якраз міняти тоді цінності. Тоді треба сказати, що всім наступним кандидатам в Президенти, всім, без виключення, що потрібно зробити, потрібно забрати заводи, потрібно забрати Міжгір’я, потрібно взяти все, що тільки можна взяти у країни і тоді перемога гарантована, тому що твої канали, тому що твою підтримка – олігархія і тому зо мільярди грошей – це виборча компанія. І я можу Вам сказати, що я боролася проти цього, і ті люди, які мене підтримують мусять знати, що в мене немає ні песимізму, ні слабкості, ні страху, не зневіри, не будь-якого бажання опустити руки. Можливе, є різні кандидати в Президенти, і є різні політики, але я думаю, з часом більшість людей переконається, що в принципі, у вас у всіх, крім мене, по справжньому немає людини, яка зможе в країні навести той лад, який буде служити вам, який буде ресурси країни ставити вам в користь. І я не хочу…

ВЕДУЩИЙ: Юлия Владимировна, это уже компания?

Юлия ТИМОШЕНКО: Ні. Компанії сьогодні немає і тому я хочу, щоб більше ми ніколи не будували так владу, щоб вона служила купці людей. І тому, я не буду порушувати Конституцію, я не буду з ними однакове вести себе на президентських компаніях, фальшуючи, підкидаючи. Тому я не буду ніколи приймати участь в купівлі депутатів, і тому я ніколи не буду здавати стратегічну власність держави. І цим ми відрізняємося докорінно. І я знаю, що я зможу для країни і в опозиції і у владі – робити те, що країні потрібне, тому що це зміст мого життя.

ВЕДУЩИЙ: Юлия Владимировна, а вот Вы мстительный человек?

Юлия ТИМОШЕНКО: Думаю, що ні. Думаю, що ні. Тому що іноді хочеться, ну, я вибачаюся, знаєте, ну я нормальна людина, іноді хочеться так, що неможливо себе стримати, а потім просто думаєш, а сенс в чому. Сенс в тому, щоб втрачати час на всі ці баталії і розбори? Ви згадайте президентську компанію? Ви послухайте, що говорив Ющенко проти мене? і проаналізуйте, що за президентську компанію, я собі дала слово – я жодного слова поганого не сказала, не про Яценюка, не про Тігіпко, ні про Ющенка. Мій опонент, Янукович, тому що його вела потужна олігархія країни – і я була проти цього, і залишаюся проти цього. Але з іншого боку, коли я прийшла в 2005 році на посаду Прем'єр-міністра перший раз, я не займалася не репресіями, ні зведенням рахунків, не зважаючи на те, що наді мною знущалися. У мене був такий час, коли до 50 передач у в’язницю носила моя мама, тому що репресії не просто були. Не тільки знайомих моїх, не тільки моїх родичів, не тільки найближчих моїх друзів, а й друзів друзів вони закрили тільки тому, що думали, що таким чином вони мене знищать – і у мене не залишилося в душі ніякої помсти, ніякої образи, тільки з одного приводу. По-перше, я не хочу сили витрачати на такі речі, але в той же час, якщо є Генеральна прокуратура, якщо є праведний суд, якого сьогодні, на жаль, в Україні немає, то всі ті хто нечесно бере у України те, що не так лежить мусять за це відповідати. І я все одне до цього повернуся, але це вже зовсім не компетенція, ні лідера опозиції, ні прем’єр-міністра, не президента – це компетенція Генеральної прокуратури.

ВЕДУЩИЙ: Скажите, пожалуйста, а вот Вы готовы признавать свои ошибки?

Юлия ТИМОШЕНКО: Я думаю, якщо політик не навчиться визнавати своїх помилок, він ніколи не буде рухатись вперед. Я готова визнавати помилки, робити роботу над помилками, і готова поправляти все, що було не так як слід. Мені здається, що кожна людина, яка хоче розвиватися забов’язана свої помилки визнавати і забов’язана свої помилки враховувати в майбутньому.

ВЕДУЩИЙ: Скажите, пожалуйста, а вот есть люди из "Нашей Украины – Народной самообороны", которые считают, что если бы после выборов второго тура Вы бы ушли в отставку и сказали бы, что вот давайте назначим новое лицо, может быть, Вы бы сохранили единство демократических сил?

Юлия ТИМОШЕНКО: Савік, можливо я просто у Вас давно не була. І можливо, у Вас немає часу читати мої скромні повідомлення…

ВЕДУЩИЙ: Нет, у меня есть время читать…

Юлия ТИМОШЕНКО: Зразу, як пішла розмова про збереження демократичної коаліції, зразу після того, як стало зрозумілим, що частина нашої України, яка керується Ющенко йде в коаліцію з Партією регіонів. І хочуть бачити Прем’єром свого кандидата, я чітко сказала: "Якщо "НУ-НС" збирає підписи за єдиного кандидата на посаду Прем’єр-міністра від "НУ-НС". Я готова за ради України підтримати це" – і у мене не було ніякого сумніву, я про це сказала відкрито. І більше того, моє переконання в тому, що не можна сьогодні творити диктатуру, при чому диктатуру з порушенням Конституції. Я думала, що була би дуже добрим запобіжником, щоб коаліція, яка існувала формувала уряд, співпрацювала з Президентом і давала можливість не створювати монополію влади, а щоб влада була підконтрольна збалансована і щоб вона була відповідальна за те, що робить. Але коли я зрозуміла, що все це було лише прикриття, всі ці слова, я зрозуміла, що "Наша Україна" іде в коаліцію, відклавши ідеологію, відклавши свої всі заяви попередні. Вони ж, пам’ятаєте казали, що з Партією регіонів, тільки після смерті"…

ВЕДУЩИЙ: Но в итоге, они же не идут.

Юлия ТИМОШЕНКО: Так вони не йдуть, ні тому, що не хочуть, а тому, що не можуть – це різні речі. тому що їх не беруть сьогодні. Тому що в порушення Конституції можне це робити абсолютно без них, і тому вони сьогодні згадали про національні патріотичні цінності. Ви знаєте, іноді не хочеться говорити про цю нечесну і не чисту політику, не хочеться, а хочеться вірити в те, що кожен раз політика буде ставати чістіще, кожен раз команди будуть ставати ще більш професійними і більш ідеологічними і от я хочу для цього зараз відпрацювати. Я переконана, що зараз находячись в опозиції, я зроблю крок номер один – це я об’єднаю в опозицію всі демократичні сили.

ВЕДУЩИЙ: Вам это удастся? Они почувствуют в Вас лидера?

Юлия ТИМОШЕНКО: Я зроблю все, що я зможу для цього зробити, все, що в моїх людських силах. Для того, щоб об’єднана опозиція була сильна, і щоб вона змогла об’єднати Україну і кожного з вас. по-друге, ми зробимо все для того, щоб корисні для держави закони приймалися. І я буду першим ініціатором того, що добрим законам в нас буде 100% голосів віддаватися. 9 березня, як раз це Шевченківські дні, ми збираємо біля пам’ятника Шевченко всіх людей, які мають волю, які мають силу продовжити шлях і попрацювати разом в опозиції. І хочу вам сказати всім, хто сьогодні мене підтримує, можливо хтось не підтримує – і це нормально для демократичного суспільства, але я хочу щоб ви знали, що на мене можна покладатися, як у владі, так і в опозиції. І навіть ті інтереси, які ви не знаєте, я їх буду захищати віддано і професійно. І я дякую Вам сьогодні за увагу.

ВЕДУЩИЙ: Спасибо. Юлия Тимошенко. Это было первое выступление в прямом эфире, поле второго тура. Сейчас после рекламной паузы в этой студии будут депутаты, будут обсуждать, в том числе то, что Вы сказали.

ВЕДУЩИЙ: Мы снова в прямом эфире на телеканале "Украина". Новое начало программы можно сказать. Наши гости сегодня Анна Герман, впервые в качестве заместителя главы администрации Президента Украины, Давид Жванія, народный депутат "Наша Украина Народная Самооборона", Николай Катеринчук "Наша Украина Народная Самооборона" и Анатолий Гриценко, так же "Наша Украина Народная Самооборона", Дмитрий Спивак, Всеукраинские народные сборы, Виталий Портников, коллега, Владимир Бондаренко народный депутат Блока Юлии Тимошенко, Владимир Филенко Блок Юлии Тимошенко, Роман Зварыч "Наша Украина Народная Самооборона" и Владимир Сименоженко глава гражданского Блока "Новая Украина", Вадим Карасев, Александр Голубь коммунистическая партия Украины, Инна Богусловская нефракционный народный депутат, Геннадий Задирко народный депутат Блока Юлии Тимошенко, Ярослав Джорджик народный депутат "Наша Украина Народная Самооборона" и наконец Владислав Лукьянов Партия регионов. И я сразу приглашаю к микрофону Анну Герман потому, что самое важное событие сегодня состоялось в Москве, в которой побывал Президент Виктор Янукович. Первый визит в Россию. Так вот Юлия Тимошенко, которая выступала в этой студии, она сказала, что Виктор Янукович, Президент вел себя так чего изволить. Это так было?

Анна ГЕРМАН: Я чула ці слова. Ми якраз прилетіли, щойно сіли в літаку і я по дорозі сюди чула слова Юлії Тимошенко. Я була здивована або Юлія Тимошенко не мала інформації, або вона її свідомо перекручувала. Перш за все, я повинна вам сказати, що це справді приємно, коли військові російські віддають честь українському Президенту, коли на Летовищі у Москві звучить гімн України, коли біля пам’ятника Шевченка в Москві стоять квіти і на стрічках написано від Президента України, коли найвищий чинники Росії віддають честь Президенту України тому, що вони віддають честь Україні. Це справді було дуже хвилююче і дуже приємно. Що я найперше вам хотіла би сказати, що ми привезли з Москви, що привіз з Москви новий Президент України, то найперше я хотіла би сказати, що Віктор Янукович добився, щоб в Росії було від тепер уже телебачення українською мовою. Це для мене надзвичайно важливо тому, що 5 років помаранчева влада не могла цього добитися і перший візит Віктора Януковича до Москви увінчався таким хорошим успіхом. Я також рада тому, що Брюссель зробив кроки на зустріч Україні і Москва з того боку зробила кроки на зустріч Україні. І таким чином, Україна справді стає мостом між Заходом і Сходом, я рада, що Президент України добився сьогодні домовився про дуже багато спільних російсько-українських проектів, які дадуть можливість не тільки, наприклад, відкрити нові транспортні коридори між Заходом і Сходом, між Європою і Росією і на Кавказ навіть підуть – це, зокрема, транспортний коридор, який буде будуватися під ідеєю Українського ЕВРО-2012 і російського Сочі-2014. Це буде міст через Керч, це буде новий транспортний коридор, який буде з’єднувати Європу через Крим до Кавказу. Це дуже цікаві проекти, як і багато інших цікавих дуже конкретних проектів. Наприклад, широка залізниця до Відня, яку будуть будувати разом українці і росіяни. Я могла би назвати зараз тут десятки тих проектів конкретних абсолютно про які домовився Віктор Янукович. Я вважаю, що цей перший візит був досить успішний і він справді зробив, як висловився Президент України крутий поворот до позитиву російсько-українських відносинах. Я повинна сказати, що українського Президента як в Брюсселі, так і в Москві приймали дуже тепло, всіляко підкреслюю, що демократичність виборів в Україні всіляко підкреслюю, що Схід і Захід хочуть, щоб Україна була тим мостом, щоб в Україні була стабільна ситуація, щоб почала розвиватися економіка і, щоб не було порожнечі і конфліктів в України ані з Москвою, ані з Брюсселем. Мені здається ці перші кроки нового Президента є досить вдалими. Тому мені було досить дивно чути те, що говорила, ті оцінки, які робила тут Юлія Тимошенко, але ми звикли, що Юлія Тимошенко завжди чорним називає білим і навпаки, тому я прошу вас просто цьому не дивуватися, а дивитися на факти, дивитися на результати і робити свої оцінки, які будуть більш об’єктивними.

ВЕДУЩИЙ: Владимир Бондаренко.

Владимир БОНДАРЕНКО: Пані Ганна, безумовно можна видавати звичайні протокольні заходи за велике досягнення делегації України у Москві. Квіти клали завжди коли туди приїжджали наші керівники, гімн грали завжди і зустрічі були завжди, але те, що сьогодні нічого не привіз Янукович це вже зрозуміло. Не привіз будь-яких нових кроків в газовій сфері. Скажіть будь-ласка як ви оцінили те висловлювання про те, що вашу демократію до нас не треба передавати там в образі керівників, передайте краще сало. Це відверте знущання.

Анна ГЕРМАН: На сам перед, якщо для вас ніщо українське телебачення в Москві, то для мене це дуже багато.

Владимир БОНДАРЕНКО: Ну, я знаю, що буде звучати українська мова в Росії, але в Україні мабуть не буде по обіцяли, що будуть захищати тільки російську мову.

Анна ГЕРМАН: Слухайте, я вас прошу дайте собі спокій. З тими вашими дрібними передирками. Давайте дивитися на факти. По-перше, я назвала дуже багато проектів і є тут зі мною академік Сименоженко, який ще назве багато проектів про які сьогодні домовився Президент України тому, що академік Сименоженко є як майбутній член уряду українського теж був сьогодні у Москві і він продовжить те, що я тут розповідаю. Друге, стосовно сала, ви як завжди обманюєте людей. Я дослівно повторю ту фразу, яку сказав Володимир Путін на зустрічі з Президентом України. Звучала вона так. Президент України сказав, що на шляху до стабілізації дуже перешкоджають часом нерозумні політикани, які хочуть конфронтації, а не злагоди і Президент каже до Прем’єра російського – добре було б вам тих політиканів тут підкинути. На що Путін сказав – я не хочу ваших політиканів, пришліть мені краще сала. Ось як було. Ішлося не про демократію, а йшлося про таких політиканів, які замість злагоди, яку будувати у суспільстві, будують розбрат і весь час шукають замість того, щоб шукали зараз з вами як об’єднати зусилля, як працювати для України, то ви щось там намагаєтеся вичікувати, вишукувати, щоб знову сваритися. Ви хочете нав’язати нам конфлікти і те саме хотіла тут в студії Юлія Володимирівна, але ми не хочемо, ми не будемо піддаватися не ваші провокації, ми не хочемо з вами конфліктів, ми не будимо з вами сваритися, бо ми не маємо часу, бо ми мусимо будувати Україну. Ми мусимо щось робити тому, що Юлія Тимошенко за газ останній транш, як і попередній заплатила із золотовалютних резервів України. Я заявляю це з усією відповідальністю, вона знаєте, пробачте за це слово, але таки запхала руку в найсвятіше, в золотовалютні резерви нашої держави і тому нам треба зараз дуже багато працювати, щоб поправити стан економіки, щоб наступну сплату за російський газ ми не робили грабуючи майбутнє України і майбутнє покоління. Так сьогодні Президент України говорив з Прем’єром, Президентом Росії про те, що майбутній міністр наш економіки і енергетики зустрічалися зі своїми візові в Росії і говорили про те, щоб Україна і Росія думали, як повернутися до нормальних цін на газ. Сьогодні Україна дістає найвищу ціну на газ у Європі. Юлія Володимирівна називає ціну унікальною. Президент України сказав нам не потрібна унікальна ціна, нам потрібна нормальна ціна і російська сторона сказала так буде у вас міністр нової енергетики, буде уряд, будемо сідати за стіл переговорів і будемо пробувати домовлятися. Президент України також сказав у Москві про те, що ми дуже швидко, можливо найближчі 10 днів сформуємо новий уряд і почнемо працювати.

ВЕДУЩИЙ: Анатолий Гриценко.

Анатолий ГРИЦЕНКО: Пані Анна, зразу скажу ще не хочу ні сваритися, ні провокувати. Одна ремарка і одне конкретне питання. Ремарка – ви сказали про те, що буде поглиблено російсько-українські відносини так говорять росіяни, нам треба поглибити україно-російські відносини.

Анна ГЕРМАН: Перепрошую пане Анатолію, але я не сказала такої фрази як ви сказали. Я сказала дослівно так. Я ж пам’ятаю, що я говорю, я сказала, що Президент України сказав про те, що в українсько-російських відносинах буде крутий поворот у сторону позитиву. Ось мої слова.

Анатолий ГРИЦЕНКО: Пані Анно, перевіримо по стенограмі в мене пам'ять хороша. А тепер питання – до завершення виборів абсолютно справедливо всі і включаючи представників Партії регіонів і Віктора Януковича розуміли, що одна ключових загроз національній безпеці в зовнішній сфері підписання угоди 19 січня минулого року. Перше – чи ставив це питання про перегляд угоди в газовій сфері контрактів Віктор Янукович і якою була відповідь російської сторони, якщо це питання ставилося.

Анна ГЕРМАН: Я тільки що говорили про це пане Гриценко, ви можливо мене не зрозуміли чи я можливо не дуже зрозуміло висловилася. Коли Віктор Федорович говорив російській стороні, що Україні не потрібні унікальні ціни на газ, Україні потрібні нормальні ціни на газ, і коли Президент Путін відповів йому абсолютно конкретно – буде у вас новий міністр енергетики, буде сформований уряд, нехай два міністри сідають і шукають шляхи як тут домовитися, але поки не домовилися, то Україна мусить виконувати ті газові угоди, нехай і не вигідні для України, які були підписані Юлією Тимошенко.

Анатолий ГРИЦЕНКО: Я уточню тому, що російська сторона говорила, що це питання не піднімалося. Я хочу від вас почути воно підіймалося чи ні.

Анна ГЕРМАН: Воно підіймалося саме в такій редакції як я дослівно процитувала і Президента України і Премєр-міністра Росії.

ВЕДУЩИЙ: Николай Катеринчук.

Николай КАТЕРИНЧУК: Доброго вечора! У меня два коротких питання. Перше – може ви якось поясните там було зміна формату протоколу щодо візиту Януковича, спочатку це був офіційний, потім він був робочий, потім був офіційний. Може ви проясните чому? Може на щось натякали, може ні. І друге питання – чи обговорювалося питання газотранспортної системи майбутнього і консорціуму, який планується або не планується створювати за Російську Федерацію?

Анна ГЕРМАН: Дякую за запитання. Я брала участь у підготовці візиту, консультаціях і спочатку планувався звичайний робочий візит так само, як він був до Брюсселю. Але після успішного візиту в Брюссель Москва підняла ранг візиту до офіційного і саме завдяки цьому ми чули і гімн України в аеропорту в Москві, і саме завдяки цьому була почесна варта і на Летовищі і також біля могили невідомого солдата. Саме завдяки тому віддавалися відповідні почесті Президенту України і Україні в цілому. Стосовно консорціуму це питання на цих переговорах не ставилося і не розглядалося.

ВЕДУЩИЙ: Владимир Филенко.

Владимир ФИЛЕНКО: Добрий вечір! Перш за все присутніх тут жінок і тих, хто нас слухає зі святом, що наближається, з 8 березням. Пані Ганно, я не знаю чи ви святкуєте це свято, якщо ви святкуєте, то і вам найкращі побажання. Наперед хочу вибачитися, що я задаватиму не святкові, а робочі питання. Отака у нас робота ы у вас ы в нас. Суть моєї короткої констатації, мені здалося таки, що візит носив швидше такий ритуальний характер, а не скільки там робочий, офіційний, мені здалося, що і Президент Янукович і ви як команда не набрали того важливого для України меню питань. Очевидно це поспішно робилося, можливо так треба було, щоб після Брюсселю відразу до Москви. Я особисто не побачив там аж щось такого, що мало б вирішуватися. Хоча питань дійсно багато. Друге – я хочу вас поправити, бо ви трошки не уважно говорите, ви Путіна Президентом назвали. Друге про ГЕТЕС говорили, говорили про газотранспортну систему, говорив міністр енергетики Росії Шматько, він прямим текстом казав, що нас цікавить і там умовно кажучи українська сторона кивала головою, а тепер суть мого питання. От ви кажете, що переглянете ціни на газові угоди і ціни на газ, тобто стоїть питання, що ми в замін Росії віддамо? Чи не ту ж саму газотранспортну систему?

Анна ГЕРМАН: Насамперед, пане Філенко дякую вам за привітання з 8 березням і хочу від Президента України передати привітання з 8 березням всім жінкам, які нас слухають, які є тут і повідомити, що завтра, в обід, Президент України зустрінеться з багатодітними матерями з усіх регіонів України і буде їх вітати і нагороджувати з 8 березням. Так що дякую і вам за це. Друге я буду просити і сама Президента і буду просити пана академіка Симоноженка, щоб і він просив Президента вас взяти з собою, щоб ви не вигадували чого не знаєте, а бачили в очі, що було. Якщо ви будете присутні і тоді…Тоді не вигадуйте і не фантазуйте тому, що я була присутня абсолютно на всіх переговорах, в тому числі і на робочому ланчі у Президента Росії Медвєдєва і добре знаю про що йшлося. Ви там не були, сиділи тут читали Чехова, а знаєте краще ніж я. Ну, то на чиєму боці є правда? Отже не йшлося сьогодні про консорціум, російська сторона можливо мала на увазі порушувати це питання, але сьогодні це питання не порушувалося у зв’язку з тим, що в Україні ще немає нового міністра енергетики і ще не сформований уряд.

ВЕДУЩИЙ: Давид Жвания.

Давид ЖВАНИЯ: Я хотел спросить именно в контексте, то, что вы сказали, то, что визит все-таки был поднят на ранг государственного. Этот протокол используется один раз за каденцию. Это такой протокол, это международная практика.

Анна ГЕРМАН: Ні це державний візит один раз за каденцію, а це офіційний візит. Державний візит має ще вищий ранг і я думаю, що державний візит попереду і так само я відразу скажу, що Президент Медвєдєв також відвідає Україну ще в першій половині цього року і він сьогодні про це сказав Президенту Януковичу.

Давид ЖВАНИЯ: Вопрос исчерпан.

ВЕДУЩИЙ: Виталий Портников.

Виталий ПОРТНИКОВ: Щодо телебачення, хотілося привітати таку ініціативу звичайно, однак треба зразу сказати, що це не буде завтра, а Президент Медвєдєв сказав, що він доручить це російським телекомпаніям, які готують формат цифрового телебачення включити в цей пакет 1-2 українські телеканали. Проблема в тому, що в Росії не має цифрового телебачення і воно буде тільки найближчими роками. Ми не знаємо коли, а коли воно з’явиться.

Анна ГЕРМАН: Президент Медвєдєв сказав, що це буде до кінця року, що в середу він дає доручення з цього приводу.

Виталий ПОРТНИКОВ: Але цифрового телебачення в Росії не буде до кінця року. Його просто не має фізично, ми це всі знаємо.

Анна ГЕРМАН: Пане Віталію, навіть, якщо б йшлося про перспективу найближчих 5 років, то і це було би добре.

Виталий ПОРТНИКОВ: Пані Ганно, можна я закінчу, якщо ви вже вийшли на такий рівень переговорів з паном Медвєдєвим, ви можете наступного разу сказати йому, що ці кабельні системи, які існують в Росії, вони такі ж як в Україні, як там наші кабельні системи, вони мають безліч каналів: китайських, корейських, іспанських, тільки там не маж українських каналів тому, що до цього часу діяла не офіційна заборона російського керівництва для демонстрації українських телевізійних каналів в російському ефірі, як конкуренції російського телебачення. Може замість того, щоб вигадувати, що цифрових, коли буде цифрове телебачення нам не потрібно буде нікому давати дозволу, це буде, всі українські телеканали там будуть робити. Тоді може Президент Медвєдєв просто зніме той не офіційний дозвіл і 1-2 українських телеканали дійсно потраплять до російських мереж. Це не проблема.

Анна ГЕРМАН: Пане Портніков, я думаю, що нам с паном Сименоженком варто взяти вас дорадником з цих питань, ви добре знаєте Росію. Ви там працювали, як журналіст від "Радіо Свободи", ми були колеги. Ви добре знаєте також проблеми про які ми говоримо і я думаю, що ваші цінні поради дуже допоможуть нам в наступних наших зустрічах з Президентом Медвєдєвим на цю тему. І я ще раз тішуся разом з вами, що Росія буде мати українське телебачення.

ВЕДУЩИЙ: Вадим Карасев.

Вадим КАРАСЕВ: Щодо крутого повороту, мені здається це не поворот, то це розворот, а по-друге на поворотах іноді заносить автомобіль. Щоб нас не занесло, не було аварії державної. По-друге, не все так було безхмарно, ми бачили як пан Путін, Прем’єр-міністр Російської Федерації заявив, точніше запропонував так досить жорстко вступати Україні в митний союз, хоча він склав і заяви співробітників секретаріату, точніше уже адміністрації Президента України. Але мене турбує дещо інше, річ в тім, що вперше український Президент в Москві заявив, що тепер ми будемо доганяти Росію. Хоча всі попередні Президенти України говорили, ми будемо орієнтувати на Європу, ми будемо доганяти Європу, ми будемо робити все, щоб у нас були європейські стандарти. Скажіть, що нам доганяти? Та в них економічна криза так ж, як в Україні, корупції ще більше. Нам, що Євсюковщину доганяти, майора Євсюкова? Так ось, розумієте це, все життя 20 років української незалежності Україна рухалася в Європу, Європа це був якір, це був маяк. Тепер нам кажуть, наш маяк це Росія. Ні один Президент до цього це не говорив, ні Кучма, я вже не кажу про Ющенка. От це може моя така турбота трошки дещо перебільшена.

Анна ГЕРМАН: Я вас розумію, пане Карасьов, я готова вам відповісти. Спочатку про повороти і розвороти. Гіршого розвороту в російсько-українських відносинах як при Президенту Ющенкові, якому ви дораджували не було і слава богу вже не буде. Я знаю який був результат. Результат був абсолютно зруйнований україно-російські відносини і, що с того вийшло ви самі знаєте і бачите. Тепер стосовно того в чому ми будемо доганяти Росію. Так, ми будемо доганяти Росію тому, що в Росії зарплати і пенсії вдвічі більші. Так, ми будемо доганяти Росію тому, що економічне падіння в Росії не зважаючи на світову кризу в двічі менше. Так, ми будемо доганяти Росію…

Вадим КАРАСЕВ: Там цунамі 13 %, у нас 15%. У них нафта і газ, резервний фонд, стабфонд.

Анна ГЕРМАН: Слухайте, ну, хочете відповіді чи хочете самі говорити? Почекайте, ви мені поставили запитання, я намагаюся вам відповісти. Майте терпіння, вислухайте, а потім будите аргументувати.

ВЕДУЩИЙ: Госпожа Герман, давайте мы продолжим после короткой паузи.

Анна ГЕРМАН: Добре.

Анна ГЕРМАН: також, я хотіла би сказати, що інфляція зараз в Україні від 23% до 25 %, а в Росії тільки 8 %. І в цьому ми теж будемо доганяти Росію. Це б то ми будемо доганяти Росію в усьому, що в ній є добре. Натомість європейській вектор інтеграції України ніхто не скасовував. Навпаки, Президент Янукович ще раз підтвердив інтеграцію України в Європейський Союз під час свого візиту до Брюсселю. І ще раз повторив це у Москві. Так, Прем’єр-міністр Путін справді говорив про імовірне входження України до митного союзу. Але це справа Росії пропонувати, а справа України думати, чи їй це вигідно, чи їй це невигідно. Сьогодні Україна входить до Зони вільної торгівлі. Тому ми і в Зоні Вільної торгівлі, і в світовій організації торгівлі, і про входження в митний союз зараз мова не йде. І я хотіла би, щоб ви зрозуміли, що так як Брюссель зробив крок на зустріч Україні, і Москва зробила крок на зустріч Україні, то це є успіх для нашої держави загалом і для її майбутнього справа Росії відстоювати свої інтереси національні, ставити питання жорстко, справа України – не поступатися нашими національними інтересами, і разом з тим, не загострювати, не створювати конфліктних ситуацій з нашими найближчими сусідами. Це ідеологія нашої політики нової зовнішньої. І якщо говорити ще про конкретику, то можна говорити і про угоди по космічному співробітництву, про які сьогодні йшлося, і про створення російсько-українського інституту прогнозування світу після кризи. До речі, і в Брюсселі, і в Москві основна тема переговорів Президента України була "Як разом світ, разом з Україною має долати кризу, яка всім нам завдала такої великої шкоди".

Володимир ФІЛЕНКО, народний депутат, БЮТ: Я хочу трошки коротко заперечити. Ну от дивіться, ніхто ж не проти того, щоб у нас були нормальні стосунки з Росією, – це нормально. Але те, про що говорив один Корасьов, для нас вектором була, певним, все-таки Європа, певною мрією. І коли новообраний Президент України однією фразою сьогодні каже, що всі дороги сьогодні ведуть у Москву, то в мене виникає питання, то куди ми все-таки йдемо. Чи ми йдемо в Європу, чи тепер вже від сьогодні всі дороги ведуть в Москву?

Анна ГЕРМАН: Ви знаєте, коли говорили, всі дороги ведуть до Риму, пізніше Москву розглядали, як третій Рим, говорили, що всі дороги за Радянського Союзу ведуть до Москви.

Не пропусти!
Трагедия на Евро-2020! Футболист Дании рухнул прямо на поле. Он между жизнью и смертью
Кристиана Эрисена реанимируют врачи

Володимир ФІЛЕНКО: То ви розмиваєте.

Анна ГЕРМАН: І дороги з Брюсселя так само ведуть до Москви, і дороги з Вашингтона ведуть до Москви, а з Москви до Вашингтона. Тому не треба боятися доріг, треба боятися поганих доріг, а добрих доріг не треба боятися. А євроінтеграція України – це є стратегічний курс нового Президента, і не треба зараз вдавати, що ви цього не знаєте, або не розумієте.

Володимир ФІЛЕНКО: Ви знаєте, крім доріг Росія на газ ще славиться.

Микола КАТЕРИНЧУК, народний депутат, НУ-НС: Я хотів би сказати, що, напевне, до цього візиту мало що, ми могли б чекати, тому, хоч насправді уряд не сформований, і більшість з тих, питань, що підіймалась на цій зустрічі, то вони відносились до компетенції вже не Президента, а уряду. Відносно, скажімо, тих каналів, то я цілком підтримую свого колегу, тому що, мені здається, що це далека перспектива, но добре, що хоть такі наміри є. я хотів би вас трохи поправити відносно того, що там доброго в Росії. Я пам’ятаю засідання уряду під керівництвом Путіна, де він давав, ну, певні такі оцінки діяльності Міністерства фінансів і казав, як там, в Україні спад ВВП в кризі 15%, а в нас 13%. І ми ж знаємо, що порівняти структуру економіки Росії і України неможливо, тому що вагова частина доходу частину бюджету Росії, це все ж таки залежить від ціни на нафту, на газ, і ми не можемо навіть уявити собі, що в нас були такі можливості. І ще хотів би сказати, от була унікальна поїздка Януковича до Брюсселю. І відповідно до рішення Європейського парламенту щодо можливості України надання справки на членство, я спрямував би до Європейської партії відповідну постанову, і яка буде реакція Партії регіонів на цю постанову, чи підтримає Партія регіонів цю постанову. Ну, скажемо, визначеність буде вже українського парламенту, тому що європейський парламент визначився вже з цього питання.

Анна ГЕРМАН: Дякую, стосовно вашого зауваження, що від цього візиту не можна нічого доброго чекати, бо мовляв уряд ще не сформований, я хотіла би сказати те, що підкреслив Президент України у Москві. Що він взяв делегацію свою, більшість людей, що будуть належить до майбутнього уряду з тим, щоб не чекаючи створення цього уряду, уже починати з Москвою конкретні переговори. Тому ті люди, хто там були, вони були настільки компетентні і будуть мати такі повноваження, що зможуть реалізувати всі ті ідеї, які відбувалися сьогодні на переговорах. Більше того, уже починалися двосторонні переговори сьогодні з дуже конкретних питань, з відповідними міністрами уряду Путіна і майбутніми міністрами українського нового уряду. Це перше. Доуге.

Володимир ФІЛЕНКО: А ви будите одноосібно уряд формувати. Сам буде весь уряд формувати?

Анна ГЕРМАН: ви дозволите, щоб я вашому колезі відповіла? А потім вам?

Володимир ФІЛЕНКО: Добре.

Анна ГЕРМАН: Отже ж. стосовно другого вашого законопроекту, проекту постанови, внесеного до Верховної Ради. Якщо проект постанови, ваш, вами внесений іде на користь Україні і Європейській інтеграції України, Партія регіонів буде його підтримувати. Якщо не на користь Україні, ми не будемо за нього голосувати. Я ще раз наголошую, що європейська інтеграція є стратегічним напрямом зовнішньої політики нового Президента України.

Микола КАТЕРИНЧУК: Ні, я все ж таки хотів би уточнити, в постанові зазначено, після рішення Європейського парламенту, Україна має право подати заявку на членство. В постанові зазначено, що президент, парламент його забов’язує в терміни, визначені в консультаціях між Міністерством закордонних справ і Європейською комісією подати таку заявку. Це на користь Україні чи ні?

Анна ГЕРМАН: Ви знаєте, ви не мусите забов’язувати Президента, або він дуже радо зробить це без вашого забов’язання. А чи він їздив до Брюсселя саме для того, щоб прискорити євро інтеграційні процеси, щоб якнайшвидше українці їздили без віз до Європейського Союзу, щоб прискорити реалізацію дорожньої карти для України, і він робив це без вашого забов’язання. Тому я думаю, що Президент України якось обійдеться без, пробачте, без вашого забов’язання.

Микола КАТЕРИНЧУК: Я хотів би, щоб ви все ж таки розуміли, що в нас парламентсько-президентська республіка.

Анна ГЕРМАН: Я розумію. Я вам ще раз, пане Катеринчук, пане Катеринчук…

Микола КАТЕРИНЧУК: в принципі, будь-які рішення, в тому числі, подання заявки, потім ще повертається в парламент.

Анна ГЕРМАН: Пане Катеринчук, в основних напрямках української політики, зовнішньої, внутрішньої, затвердженої у Верховній Раді, є європейська інтеграція. Президент керується тими напрямками у своїй діяльності, і тому ви не мусите його забов’язувати до того, що він і без вас.

Микола КАТЕРИНЧУК: Я в праві його забов’язувати як народний депутат.

Анна ГЕРМАН: Маєте, але він без ваших забов1язань давно це робить і робить ц достатньо успішно.

Микола КАТЕРИНЧУК:Ну, нехай подасть заявку.

Анна ГЕРМАН: Так, звичайно, подамо заявку, але для цього ви не мусите вносити постанови.

Володимир ФІЛЕНКО: Ви маєте відповісти на мою репліку.

Микола КАТЕРИНЧУК: Це моє право вносити.

Володимир ФІЛЕНКО: І була моя репліка, вибачте, пані Герман, ви обіцяли після відповіді Миколі Катеринчуку.

Анна ГЕРМАН: Будь ласка, повторіть її.

Володимир ФІЛЕНКО: Ви сказали, що Президент взяв до Москви тих людей, які будуть в уряді. Я запитав, а у нас уже Президент одноосібно формує уряд, чи були може якісь консультації з фракціями, які створять майбутню коаліцію, чи може, це все, про що ви розказали.

Анна ГЕРМАН: Ви знаєте, що Віктор Янукович ішов у Президенти і був висунутий партією регіонів, яка має найбільш чисельну фракцію у верховній Раді України, яка має найбільш чисельну фракцію у Європі, можна сказати. Тому найбільш чисельна фракція має право подати кандидатури свої. Частину кандидатур до майбутнього уряду має право вирішити, ким будуть ці люди. Тому Президент України вважає, що він має право подавати теж свої ідеї стосовно найкращих спеціалістів, які він вважає можуть ввійти до уряду.

Володимир ФІЛЕНКО: Тобто у нас буде однопартійний уряд, я правильно зрозумів?

Анна ГЕРМАН: У нас буде такий уряд, який буде затверджений у Верховній Раді України.

Александр ГОЛУБЬ, народный депутат, КПУ: Вы знаете, уважаемые коллеги, мне кажется, тот ажиотаж, с которым мы обсуждаем этот визит, лишний раз свидетельствует о том, насколько нездоровыми были отношения между Украиной и Россией до сих пор. Собственно говоря, что такого сделал Виктор Янукович? Он начал нормальный диалог. Это значит, что Украина и Россия теперь будут говорить не через грузинские танки и ракеты, не по средствам каких-то международных провокаций, не, скажем, через черные списки, а Президенты начнут нормально общаться. И я надеюсь, что уже ни один Президент никого Мазуриком не назовет после этого. Второй момент, что мы ждали, чего мы ждали от Виктора Януковича, что он попросит Путина поставить памятник Бандере в Москве? Или что он Медведева и Путина провозгласит персонами нон-грата, как это почти делал Виктор Ющенко. Нет . Виктор Янукович начал выполнять те обещания, которые давал своим избирателям. И этих избирателей оказалось больше. Это абсолютно нормальный процесс. И совершенно понятно, что нельзя было решить все в ходе этого одного визита. Потому что разрушать в течении пяти лет те взаимоотношения, которые были, – это легко, создавать гораздо труднее. Вот этот путь только и начал Виктор Янукович. И честь ему и хвала в этом плане.

Анна ГЕРМАН: Спасибо вам, спасибо.

Давид ЖВАНИЯ, народный депутат, НУ-НС: Уважаемая Анна, у меня еще один вопрос. Я считаю, что Виктор Янукович пошел в Президенты и стал им в тот период, как раз, когда идут очень важные договоренности между Соединенными Штатами и Россией по поводу двухстороннего договора, о новом договоре по стратегическому оружию. И Будапештский протокол подходит к концу. И Украина была третьим участником, с которым он был подписан, и по сути, гарантом выступала Франция, Китай и Англия. И был трехсотый договор, протокол, скажем так, договор в виде протокола. И сроки его выходят. Поднимался ли этот вопрос, потому что Украина оказывается, скажем так, в не протокола, и в не какой либо системы коллективной обороны.

Анна ГЕРМАН: Так. Це питання підіймалося. Більше того, український Президент виступив тут з певними ініціативами. Але ця частина розмови була без преси, і я мушу порадитися з Президентом, перш ніж публічно розповісти про суть цієї розмови, або дочекатися, що Президент зробить це сам, оскільки я не на все маю повноваження.

ВЕДУЩИЙ: Ярослав Джорджик, сейчас.

Ярослав ДЖОДЖИК, народний депутат, НУ_НС: Шановна пані Ганно, як відомо одним з основних передвиборчих обіцянок Віктора Януковича була обіцянка об’єднання України. Тим не менше, в перший же свій візит до Москви Віктор Федорович безапеляційно заявив, що в найближчі місяці буде суттєво змінена мовна політика на Україні, що суттєво ускладнить і так непрості позиції української мови. Також було безапеляційно заявлено, що до 9 травня будуть скасовані укази про присвоєння героїв України Степану Бандері, Роману Шухевичу. Чи не вважаєте ви, що такі кроки по надзвичайно чутливих для значної частини українців питання, не сприятимуть об’єднанню країни, а на старті сприятимуть розколу нашої держави. Дякую.

Анна ГЕРМАН: Дякую за це запитання. Насамперед, я вважаю, що саме необдумане рішення президента Ющенка на цю тему поділило Україну і сконфронтувало різні частини суспільства. Знаєте, той, ті люди, для яких Степан Бандера і Роман Шухевич є героями, для них вони будуть героями без указів Президента. Для тих людей, для яких ті люди ніколи героями не будуть, не поможуть 20 указів Президента. Тому було дуже немудро зі сторони Віктора Ющенка робити такий крок саме в кінці своєї каденції. Якби він зробив це на початку своєї каденції, можливо за 5 років ця тема якось визріла, якось перетерлася. Він кинув яблуко розбрату. В народ і пішов, і робіть собі з тим, що хочете. Так, Президенту Януковичу і в Брюсселі, і у Москві ставили це питання. І якби ви читали уважно його відповіді, то там звучить дослівно таке, що з’ясовується процедура стосовно тих указів. Ми будемо досліджувати, ми будемо приймати рішення, і до дня перемоги ми завершимо процес дослідження цієї проблеми. Ось як звучала відповідь.

Володимир ФІЛЕНКО: Хочу заперечити, я коротко заперечу. Це був обдуманий крок Ющенка. Не треба говорити, зо він був необдуманий, це була форма гуманітарної допомоги вашому лідеру в боротьбі проти Тимошенко. Все інше можна погодитись, а те, що цей указ, і цей час був Ющенком необдуманий, я з вам ніколи не погоджуся. Пані Ганно, і ви про це знаєте краще за мене.

Анна ГЕРМАН: Ви знаєте, я не була з Ющенком на Майдані, але я знаю Ющенка як принципову людину. Ющенко не робив таких речей в угоду якимось політичним цілям. Він робив це з переконання. Тому вам, я думаю, гріх сьогодні звинувачувати в кон’юнктурі Ющенка. Він справді так вважав. Для нього Бандера і Шухевич були героями, і він видав цей указ, а не для того, щоб в чомусь там нашкодити Тимошенко.

Володимир ФІЛЕНКО: Дуже вчасно між першим та другим туром.

Анна ГЕРМАН: Тимошенко у Львові казала, зо вона готова піти в січові стрільці, а в Луганську засуджувала там національно-визвольні рухи України, тому Тимошенко цим не поможеш, ні зашкодиш, бо в неї як раз ідеології нема, ніколи не було і вже ніколи не буде.

ВЕДУЩИЙ: Так, у нас не всегда, там, у нас как пресс-конференция получается, мы иногда не углубляемся в вопросы. Вопрос, который задал Давид Жвания по существу важный, потому что мы говорим о ядерном или неядерном статусе Украины. Да, то есть вообще, своевременно ли сегодня ставить вопрос о ядерной, неядерной Украине. И обсуждалась ли коллективная безопасность. Я понимаю, что это очень тонко.

Анна ГЕРМАН: Ви знаєте, Україна без’ядерна держава, і я вважаю, що будь-які розмови про повернення її до статусу ядерної держави дуже нашкодять нашій державі на міжнародній арені. Стосовно без пекової політики, то Янукович не раз говорив про те, що Україна залишається поза блоковою, але Україна готова брати участь у формуванні колективної, єдиної колективної системи європейської безпеки. Про це Янукович говорив і в Брюсселі, і в Москві.

ВЕДУЩИЙ:Владимир Семиноженко.

Владимир СЕМИНОЖЕНКО, лидер гражданского блока "Наша Украина": Я действительно вижу, несколько болезненная реакция на этот визит, и мы обращаем внимание на резонансные, традиционно резонансные вопросы. Вот скажем, вопрос о языках. Вот, не так же на самом деле было высказано позиции. Ведь мы ничего не сделали по продвижению Европейской хартии региональных мов. Ми користуємося ще досі Законом 89 року "Про мови", де після цього Закону виходила Конституція, де російська мова окремо зазначена, і треба визначити їх статус у новому Законі про мови. І цього прагнуть сьогодні всі: і Захід, і Схід України. Але від наших заяв, від постанов Верховної Ради, подати заявку на вступ в Євросоюз – нічого не зміниться, поки ми будемо технологічно, науково слабкі, поки ми не будемо звертати увагу на освіту, на інженерні науки, на шостий уклад технологічний, який повинен рухати світом під час вже виходу з кризи. І в цьому як раз Європа не допоможе. Вона поки що не дала жодної технології, кооперація з Росією, зокрема, це дуже важливий національний, український інтерес в технологічному прориву. І пробачте, о це дуже такі легковажні питання про ці повороти і розвороти, це, пробачте, балаканина, це маячня. Суть: ми маємо науку, ми маємо технологію, ми мажмо нову економіку – ми сильні, ми потрібні Європі і світу, і в цьому, як раз, кооперація з Росією дуже важлива. І як раз ці питання обговорювались як наступні великі програми, які можуть бути реалізовані і збудовані найближчим часом.

Анна ГЕРМАН: Ви знаєте, я хочу розказати про те, що вчора буквально біля Адміністрації нового Президента України виставлений був пікет з гаслом "державності, українській мові – так!". Президент побачив через вікно, що там прийшли люди, і сказав, що ми повинні вийти до людей, поговорити з людьми. От виходжу я до тих людей, і запитую у першого чоловіка, який стоїть першим. Кажу, скажіть мені, чого ви сюди прийшли. "Я пришел защищать украинскую мову". Я кажу, а тепер скажіть це по-українськи. "Ну, я же с Одессы".я кажу, так давайте починати з вас, давайте, ви вивчіть українську мову. Так як вивчив її, скажімо Президент України, а тоді приходьте захищати державний статус. Державний статус української мови ніхто не забирає. І не треба вигадувати того, чого нема. Але те, що ми будемо захищати і інтереси російськомовних громадян нашої України, бо вони є таким самими громадянами, як і україномовні, – це факт. Тому що Віктор Янукович – Президент усіх українців, усіх громадян України, а не лише їх однієї частини. Тому давайте, кожен починати з себе, і з своєї мови. Ому, коли я чую тут, як Юлія Володимирівна на суржику розмовляє, захищаючи українську мову, то я теж би їй побажала, щоб вона починала з себе.

Вадим КАРАСЬОВ, политический эксперт: Коротенька репліка з приводу заявки на членства до Європейського Союзу. Річ в тім, що заявка до вступу в Європейський Союз – це був колосальний поштовх до європеїзації країни усіх країн. Не буває просто орієнтуватися на Європу, ніколи тут Європи в країні не буде. Якщо ми будемо орієнтуватися тільки на Європу, або говорити про те, що колись ми будемо в Європі, а бо будемо тільки інтегруватися в Європу. Це перше. По-друге, технології, які у всьому світі, які технології сьогодні залучаються, і в Україну, і в Росію йдуть з Європи. І капітали звідти йдуть, і фінанси йдуть, і технології всі йдуть, і менеджмент звідти йде. І невипадково Президент Медведєв в своїй статті "Россия вперед!" говорить про те, що Росія сьогодні – банкрот, технологічний, економічний, історичний банкрот. Що потрібно рухатися в Європу, що в Росії має відбутися модернізація. І технології, і капітали знаходяться в Європі. А ми говоримо сьогодні, нам Європа – це так, і ще один вектор, а ми будемо орієнтуватися в Росію, там всі технології. Да, космічні технології там є але нам потрібно сьогодні, щоб в нас були дороги, аеропорти, щоб в нас були нормальні технологічні школи. Що ви космосом нас кормите, цим космосом? Люди хай живуть нормально.

Анна ГЕРМАН: Я не розумію, звідки

Вадим КАРАСЬОВ: Буквально, нам потрібна європейська технологія життя, європейська якість життя. От що ще нам потрібно. Соціальні, політичні технології.

Анна ГЕРМАН: Ви дуже правильно процитували передвиборчу кампанію Януковича. Саме про це він говорить у своїй програмі, говорячи про те, що треба піднімати стандарти життя українців до європейських. І в тому полягає європеїзація, європейська інтеграція. Бо ми до Брюсселя всі не переїдемо. І нас на той поїзд всіх ніхто не забере. Ми повинні зробити Європу в Україні. Ми повинні, щоб в Україні були такі самі добре оплачувані роботи, такий самий соціальний захист, таке саме медичне обслуговування, така сама якісна освіта. І це є європейська інтеграція. А те, що ви зайвий папірець там напишете, воно ж нічого не змінить. Поки не зміниться життя конкретної людини, жодна заявка до Європейського Союзу, навіть написана і підписана 20 разів нічого не змінить.

ВЕДУЩИЙ: Спасибо Анна Герман. И после паузы мы обсудим, какая будет коалиция. По видимому уже на следующей неделе в Верховной Раде Украины

ВЕДУЩИЙ: Украина, как всем известно, на этой неделе, в Верховной Раде достаточно активно обсуждалась новая коалиция. И не столько в самой Верховной Раде, сколько в кулуарах и кабинетах. И на этой же неделе, Верховная Рада, большинством голосов, проголосовала за изменениев Закон "О регламенте", который позволяет формировать правящую коалицию, или коалиция большинства, не только фракциями, но и отдельными депутатами, что часть Верховной Рады считает нарушением Конституции. Вот сейчас мы поговорит о том, будет ли сформирована, это в первом чтении были проголосованы изменения в этом Законе? Будет ли большинство на следующей неделе? Каким оно будет? И кто туда, в это большинство, войдет, если речь идет об отдельных депутатах? Во-первых, мы зададим вопрос нашей аудитории, которая уже выслушала очень много: и Юлию Владимировну Тимошенко, и разговор о визите Виктора Януковича Президента Украины в Москву. Нужно ли создавать коалицию в Верховной Раде любой ценой ради стабильности? Либо, все же надо соблюдать Конституцию? Номер 22, 23, 24. Нужно ли создавать коалицию в Верховной Раде любой ценой ради стабильности? Номер 38 и номер 72. Любой ценой. И номер 87, 73, номер 100, пожалуйста. Номер 72, 87 и 100. Приняли. Ну, любой ценой, потому что стабильность важнее. 48 – нет, 52 – да. Считаем, что половина наполовину. Сейчас смотрим избирателей, избирателей Юлии Тимошенко, избиратели Юлии Тимошенко. Во втором туре 65% считают, что нет. Да, Вадим Карасев.

Вадим КАРАСЕВ: Дело в том, что понятия коалиции и Конституции они немножко юридически абстрактные. Конституция гарантирует права человека. Вот если поставить так вопрос – согласны ли вы на то, что бы создать коалицию ценой нарушения ваших гражданских, личных и т.д. прав? Вот поставьте так вопрос, проголосуют пусть. Давайте коалицию любой ценой, но ваши права будут нарушать все время, потому что любой ценой.

ВЕДУЩИЙ: Владислав Лукьянов.

Владислав ЛУКЬЯНОВ, народный депутат, "ПР": Есть возражение против такой трактовки, и есть четкое понимание. Каждого из депутатов Верховного Совета избирали граждане Украины. И как депутат, я ориентируюсь вот этим документом, Конституцией, и тем, что считают мои избиратели, граждане Украины, а не партиями, не фракциями, которые никак не регламентируют. Поэтому, важнее как люди будут жить, и как они себя будут чувствовать. А не так, как мы придумываем причины, как сделать так, что бы людям было хуже. Давайте, внедрять позитивное мышление и думать о людях.

ВЕДУЩИЙ: Позитивное мышление мы внедряем с утра до вечера.

Вадим КАРАСЕВ: Право человека, право на труд, на то, что бы забрать депозиты из банка, которые замораторили и не отдает, в том, что бы получить кредит. В этом же права человека, они гарантируются Конституцией.

Владислав ЛУКЬЯНОВ: Это не правда и манипулирование. Мы, как раз, воздаем коалицию, что бы выплачивались зарплаты, возвращались депозиты, повышался уровень жизни. Мы делаем ради улучшения жизни людей.

ВЕДУЩИЙ: Я хотел бы внести уточнение в то, что вы говорите. Народ избирал депутатов – это очень высоко сказано. Народ избирал закрытые списки и депутатов не знал, а знал только 1, 2, 3, максимум. Правильно? Правильно. Роман Зварич.

Роман ЗВАРИЧ, народный депутат, "НУ-НС": Савік, мені здається, що зараз питання дуже правильно поставлене, тому що, Владиславе, та сама Конституція дала можливість вам себе називати народним депутатом України. Те, що сьогодні пропонується у Верховній Раді – є не тільки будь-якою ціною, але ціною тої Конституції, тобто за рахунок Конституції, шляхом зневажання тої Конституції зліпити якусь коаліцію. Тобто те, що говорить мій колега, можемо тоді продовжити цю логіку – чи ми хочемо, для прикладу, досягнути якоїсь стабільності в Україні, за рахунок ваших громадянських прав, за рахунок вашої можливості, вашого права висловлюватися вільно – це є записано в Конституції. Це зараз пропонується у Верховній Раді України. І звичайно, що це викликає дуже гостру і жорстку конфронтацію. Я би хотів вірити в те, що говорила пані Ганна, коли вона говорила про те, що Президент хоче об’єднати суспільство. Таким шляхом не об’єднується суспільство, таки шляхом тільки зароджується конфронтація.

ВЕДУЩИЙ: Инна Богословска.

Инна БОГОСЛОВСКАЯ, народный депутат, внефракции: Я сейчас хотела бы сказать первое – или мы будем следовать логике последних 5 лет, когда можно вспомнить древнюю пословицу – "Настоящая падшая женщина – это единственная актриса, которая точно может сыграть невинность". Сегодня больше всего говорят о соблюдении законов те люди, которые на протяжении 5 лет попирали законы. Сегодня требуют полного соблюдения законности при создании коалиции те, кто 2 года обманывал украинский народ, что коалиция в парламенте есть, хотя все знали, что ее нет. Сегодня все пытаются трактовать Конституцию, притом, что те, кто сегодня требуют соблюдения Конституции, последние 5 лет каждый день заявляли о том, что эта Конституция не соответствует воле людей, что она была принята в результате ночных сговоров, без обсуждения с народом и т.д. Мы должны поставить точку цинизму и вранью. Мы сегодня все общество должны выздороветь. Мне хочется, я знаю все сегодня в студии, я знаю, что все эти люди имеют высокое IQ. Каждый из нас может вести нормальную дискуссию о существенных проблемах, об экономике, об образовании, о политических системах. Мы продолжаем этот треп, иначе это не назовешь. Это треп. Я вас прошу, Володя, я тебя прошу, мы с тобой знакомы Бог знает сколько лет. Ты когда-то говорил, бея себя в грудь, ребята, давайте выберем Кучму, потому что хоть кто-то начнет заниматься промышленностью. Говорил? Говорил. Мы прекрасно понимаем, что сегодняшняя власть не является идеальной, но мы так же, прекрасно должны понимать, что или мы закончим вранье и треп, и начнем заниматься конкретными делами, или мы потеряем страну, вместе с независимостью и суверенитетом, потому что уже через год нечего уже будет сохранять, если мы так и будем катиться в прорву, как мы сегодня катимся.

ВЕДУЩИЙ: Владимир Филенко, сейчас. Хорошо, ответьте.

Владимир ФИЛЕНКО, народный депутат, "БЮТ": Тільки уточнення маленьке, я агітував за Кучму Прем’єра, але я жодним порухом пальця не підтримував його на Президента, більше того, я був категорично проти.

ВЕДУЩИЙ: Смотрите, сегодня Юрий Гримчак депутат от "Нашей Украины – народной самообороны" опубликовал список 25 коллег из существующей коалиции, которые готовы войти в новую коалицию "Партии регионов". Я хочу его озвучить, этот список. Из людей известных – это Мустафа Джемелев, глава, Крымско-татарского меджлиса. Это Ярослав Джоджи, который здесь. Это Давид Жвания, который здесь. Николай Мартыненко отказался. Не отказался, он просто опроверг эту информацию. Анатолий Матвиенко тоже опроверг. Есть брат Виктора Ющенко Петр Ющенко. И Арсений Яценюк, который удивил. И Костенко. Теперь можем говорить. Николай Мотеринчук, пожалуйста.

Николай КАТЕРИНЧУК, народный депутат, "НУ-НС": Ще раз, шановні жінки, вас зі святом. Пам’ятайте, що ви найчарівніші в Європі. Я почну з того, що дуже дивно слухати ті речі відносно, давайте, порушимо Конституцію, щось зробимо, але буде стабільність. Уявіть собі, що в Конституції є право недоторканості вашого житла. От є кримінальний кодекс, який карає за такі речі. Хтось прийшов, йому треба якусь стабільність, він щось забрав з вашої хати, і говорить, – я порушив ваше право, але тільки для того, щоб зробити якусь корисну справую. А в вас не питає. Тому і питання формування зараз коаліції так само говорить. Ми зараз не дивимось, що у нас є Конституція. Немає її. Ми зробимо уряд, він щось почне робити, але це все буде нагадувати тільки одне – це узурпація влади. Більше ніяк я це не можу назвати. Відносно, там люди озвучили, список є. Мені теж пропонували поставити свій підпис. Я його не поставив, але я точно знаю, що люди, які поставили там підпис вони поставили підпис за проведення консультацій. Ніякого питання, що до входження в коаліцію з "Партією регіонів" там не стояло. Тому більшість тих людей, які сьогодні тут, можуть підтвердити. Там були консультації з "Блоком Литвина", з "Партією регіонів", там були консультації в середині фракції, і там були консультації, на скільки я пам’ятаю, з "Блоком Юлії Тимошенко". С "Комуністами" там не було. Тому я хотів би, щоб ми зняли це питання, що в нас є вже 25 зрадників, які готові іти до "Партії регіонів". До цього ще не дійшло, і я думаю, не дійде. Відносно іншого питання. На цьому тижні відбувалися дивні речі, і Литвин, не маючи юридичних підстав, але маючи якісь політичні підстави, оголосив, що немає діючої коаліція. Ну, просто немає. Він так вважає, що немає. А я звернувся сьогодні в Адміністративний конституційний суд Києва для того, щоб оскаржити це, і для того, щоб в суді ми з’ясували питання – чи мав підстави юридичний Литвин вважати, що коаліції не існує. Тому що, якщо хтось хоче зробити політичний крок, він чесно робить це. Він виходить з коаліції, підписує заяву, фракція приймає рішення, і коаліція не існує. Але я хотів би говорити про сценарій, який нас чекає. Ось те, що буде робити новий, до чого його підштовхують, створити в внеправовий спосіб, внеконституційний спосіб створити будь-яку коаліцію, з будь-яким Прем’єр-міністром. Маючи на сьогоднішній день рішення Конституційного суду, яке повністю дає тлумачення, хто має створити уряд. І питання не в тому, який це буде уряд, а хто буде нести відповідальність. Перш за все, за ті дії, які буде робити цей уряд? Друге, хто матиме з цим урядом справу? МВФ буде мати справу? Ні. Хто буде з інвесторів сюди заходити, пропонуючи свої фінансові вливання, які так потрібні для виходу з кризи? Ніхто не буде, тому що уряд нелегітимний. І зараз активно Януковича підштовхують. А він є, на сьогоднішній день, чи гарант Конституції України, дотримання прав і інтересів громадян України. І зараз його намагаються вивести з правового поля, тому що далі з ним буде дуже легко говорити, перш за все в Москві, тому що їм сьогодні партнер Янукович не потрібен. Їм потрібна людина, яка буде обслуговувати їхні рішення в Москві. Як тільки він зійде сьогодні з конституційного шляху в інший шлях, це легка мішень для опозиції, ми б вітали це. Це легка мішень для того, щоб закидати певні питання для того, що до узурпації влади, і це розв’язує руки опозиції. Але це нічого конструктивного в напрямку боротьби з кризою, боротьби за соц. стандарти воно не несе. Я хотів би тільки одне сказати, наприкінці потім будуть питання. Ви живитель телебачення? Бачите, що в Греції зараз відбувається. Там Президент переміг з гаслами – "Підвищення соціальних стандартів". І якщо підняти соціальні стандарти по отій пропозиції екзотичної "Партії регіонів", у нас буде гірше ніж у Греції. А там вже захоплюють державні установи, там, де мародерство і все інше. Людей довели, економіку довели, тому це не можливо говорити. Як виходити з цієї ситуації будь-якому уряду? МВФ говорить, – дефіцит бюджету має бути скорочено, тоді ми йдемо з вами на співпрацю. А як скоротити бюджет і підвищити соціальні солдати – це не можливо робити одночасно. Тому тут є вилка протиріччя, яка не розв’язується в спосіб, перш за все, створення неконституційного, безвідповідального уряду. Бо з ним ніхто не буде мати справу, і мета не буде досягнута про стабільність і все інше. І друге питання, вибачте, якщо ми сьогодні скасуємо хоч на один день Конституцію, то де гарантія, що завтра до вас не прийдуть в домівку, і не заберуть все, ради того, щоб у когось була стабільність, в іншому місці була стабільність. Тому, от коли ви голосуєте за ці речі, ви маєте пам’ятати, що сьогодні скасують конституцію, а завтра скасують вас, як громадян.

ВЕДУЩИЙ: Виталий Портников.

Виталий ПОРТНИКОВ, журналист: Я хотів рішуче підтримати Інну Богословську, тому що те, що вона сказала, абсолютно очевидні для сьогоднішнього дня речі. Коли 5 років тому було відомо рішення Верховного суду України про додатковий 2 тур виборів, всі говорили, що це звичайне рішення, яке виходить за межі правового поля, але потім ми будемо жити вже повністю по закону. А потім почалася руйнація української судової системи. Про це говорять зараз і представники тих політичних сил, які тоді були присутні на засідання цього Верховного суду. Так і зараз. Нам здається, що досить один раз переступити через конституційні норми формування влади, це логіка міркування Інни Богословської, і створити уряд, згідно із тими побажаннями, які зараз є у тих політичних силах, які його формують, тому що у них немає, нібито, іншого уряду, і далі вже можна буде жити по закону. А я гарантую, не обіцяю, Інна Германівна, а гарантую, що з цього моменту почнеться руйнація української виконавчої влади. Цей уряд просто не зможе працювати нормально. Зараз про це вже говорять політики з різних таборів. Цей уряд не буде мати авторитету в суспільстві, його рішення будуть поставлені під сумніви. Ми будемо мати теж саме, що після помаранчевої революції, тільки навпаки. Я ніяк не можу зрозуміти, чому українські політичні сили кожного разу повторюють помилки одна одної, так ніби вони всі однакові у ставленні до цієї країни. Я точно знаю, що треба робити. Українським політикам треба домовлятися не по грошах, а по конкретній роботі. Я не вважаю "Наших українців", які хотіли б приєднатися до якоїсь нової коаліції, зрадниками. Хай сядуть, більшість фракції, і створять реальну політичну угоду, хоча б тимчасового уряду з "Партією регіонів", з "Блоком Литвина", а далі вже ідуть на дострокові вибори. Якщо не можливо, хай Президент допрацює з урядом Юлії Тимошенко 30 днів, побачать, що немає коаліції, хай йдуть на дострокові вибори. І це було б найкращим рішенням, тому що ми б тоді зблизили президентські, парламентські вибори. І вже ніколи б, в українській історії не мали б оцієї проблеми, коли Президент від однієї політичної сили, а парламент контролюється іншими. Ми б мали гармонійну президентську, урядову і законодавчу владу. Чому всі так цього побоюються? Чого заради того, щоб просто розподілити портфелі, лякають нас цією неіснуючою загрозою зникнення України? Чому заради того, щоб розподілити портфелі, готові піти на порушення основного українського закону? Чому вони не думають, що люди мудріші за політиків. Якщо вони проголосували у більшості за Віктора Януковича, вони і за "Партію регіонів" проголосують, і за ті сили, які готові формувати уряд проголосують. І через 3-4 місяці ми будемо мати стабільну, легітимну, нормальну владу в конституційному полі України.

Николай КАТЕРИНЧУК: Я хотів би сказати, що ви не дуже коректно поставили порівняння. Можливо інше порівняння можна знайти, відносно, так званого, 3 туру. Тому що 3 туру не було, було пере голосування 2 туру. Був прийнят спеціальний Закон в Верховній Раді. І якщо ви про це говорите, то ви говорите про те, що 2 тур не був сфальсифікований. Не був сфальсифікований? Ну, тоді нема про що говорити. Я переконаний, що шлях в напрямку узурпації влади саме починається з того, що відміняють якісь частини основного Закону. На них не зважають увагу. У нас багато в Конституції не працює норм, вони є декларативними, відносно ваших прав, як громадян. Але, якщо тільки дати можливість сформувати владу не в легітимний спосіб – це буде не на користь стабільності, це обман, це просто обман, стабільності ніякої не буде.

ВЕДУЩИЙ: Спасибо. Инна Богословская после рекламной паузы.

ВЕДУЩИЙ: Инна Богословкая

Инна БОГОСЛОВСКАЯ: Добрый вечер

ВЕДУЩИЙ: Значит, вопрос все тот же. Нужно ли создавать коалицию в данный момент в Верховной раде любой ценой ради экономической стабильности.

Инна БОГОСЛОВСКАЯ: Очень короткий экскурс в историю, потому что сегодня все оппоненты коалиции ссылаются на решение Конституционного суда 2008 года, которым на самом деле, прошу всех вспомнить, что произошло в 2007 году. В 2007 году было два или три указа Президента Ющенко о роспуске парламента, помните? Уникальная ситуация, когда Президент говорил о том, что он распускает парламент, опираясь на дух Конституции. И еще тогда в обществе все смеялись, что каждый из нас может опираться на любой дух. Решение Конституционного суда появилось после того, как Президент Ющенко для того чтобы каким-то образом получить легитимность своих указов, попытался распустить Конституционный суд, если помните, были такие его указы. После этого он отменял одни указы, назначал другие, и в конечном итоге то решение Конституционного суда, на которое пытаются сегодня опереться, было принято уже после того, как прошли выборы, как бы задним числом осветить решения власти. К огромному сожалению, тогда юридическая общественность Украины не смогла достучаться до общества, чтобы объяснить, что это решение Конституционного суда не имело никакого отношения к законности Конституции. Оставим это на совести судей Конституционного суда того времени. Теперь как юрист, я всему украинскому обществу говорю о том, что конституционный процесс не знает такого правила , как приюдиция. То есть действия ранее принятого решения на любое последующее. Этим и отличается Конституционный суд, что в каждый новый момент в связи с возникновением нового спора Конституционный суд всегда принимает новое решение. Поэтому когда сегодня кто-то себе позволяет говорить о том, конституционно или не конституционно коалиция, которая сегодня собирается в парламенте, это человек, который присваивает себе не свои функции. Только Конституционный суд, получив обращение к нему, сможет рассмотреть этот вопрос и внести решение. Почему? То решение принималось на основании несуществующего закона о регламенте, а сегодня Закон о регламенте есть. Закон Украины и Конституция Украины говорит, что порядок формирования коалиции определяется Законом Украины, а он принят только сейчас, это Закон о регламенте. И так далее, и так далее. Таким образом, я прошу всех наших зрителей сегодня и всю аудиторию сегодня, мне, как реально заслуженному юристу Украины, с некупленым юридическим дипломом, а с красным дипломом, я прошу вас поверить мне в том, что все рассказы о том, что существует решение Конституционного суда о нелегитимности новой коалиции – это вранье или непрофессионализм. Поэтому сегодня депутаты имеют право создать коалицию в парламенте исходя из их понимания, толкования Конституции. Я вам толкую эту Конституцию так, как это там и записано, что в парламенте создается коалиция депутатских фракций, в состав которой входит 226 депутатов. Не во фракцию, которая формирует, а в состав которой. И я как юрист вам говорю, что я как внефракционный депутат имею стопроцентное право формировать эту коалицию. И так далее. Поэтому, сегодня, когда мы говорим о юридической стороне вопроса, этот вопрос находтится исключительно в компетенции Конституционного суда, и до тех пор, пока Конституционный суд не скажет, что это незаконно, это является законным. Поэтому все спекуляции так называемых правоведов, которые у нас держали два года Украину без коалиции, называя, что она есть, это политические спекуляции. И вторая часть, очень коротко. Сегодня если мы будем развлекаться… Вы знаете, я была сторонником нового Президента и новых досрочных выборов, но то состояние, в котором мы сегодня получили страну, говорит о том, что в Украине запас прочности максимум три месяца. Во ІІ полугодии этого года мы должны вернуть внешних государственных и корпоративных долгов 26 миллиардов. Если мы немедленно не проведем переговоров о реструктуризации долгов, если мы немедленно не начнем регулируемую эмиссию, если мы немедленно не создадим несколько государственных заказов, которые заставят заработать промышленность, мы с вами будем объявлять дефолт. Страна объявит о полном банкротстве, и более тяжких последствий для каждого из нас, потому что это зарплаты, пенсии, это полное нарушение кредитного баланса… Мы не имеем право сейчас баловаться досрочными выборами. Нам нужна коалиция. Если суд Конституционный через время суд скажет, что это незаконно, будем продолжать переговоры, но это не право вот этих горе-юристов говорить, что сегодня депутаты не имеют право создать коалицию. Они имеют право это сделать, они обязаны это сделать, потому что на следующей неделе должен появиться Кабинет министров, который начнет немедленно работать, а не заниматься той трепотней, которой на последние годы угробила страну.

ВЕДУЩИЙ: Так, очень коротко, да… Сначала начнем с Катеринчука, потом…

Николай КАТЕРИНЧУК: Ну, я би хотів почати з того, що я незаслужений юрист України, я кандидат юридичних наук. У мене спеціалізація – конституційне право. А яка в вас спеціалізація?

ВЕДУЩИЙ: Ну, слушайте, давайте не…

Николай КАТЕРИНЧУК: Я зрозумів, тому…

Инна БОГОСЛОВСКАЯ: Боже, вот это стиль. Если мы так дальше будем жить, это невозможно

Николай КАТЕРИНЧУК: Я вас не перебивав, вибачте. Я хотів би сказати, що рішення будь-яке будь якого-суду треба виконувати. Обговорювати можна і казати, в який спосіб воно прийнято, подобається або не подобається. Конституційний суд сказав чітко, тлумачучі, якщо взяти 3 статтю Конституції, Як може створюватися коаліція. Що ви хочете добавити, я не розумію? Навіщо ви тоді приймаєте зміни до Закону про регламент. Навіщо, якщо вас влаштовує це тлумачення і ця норма Конституції, вона вже написана і витлумачена… Я хотів би почати з строго, що зараз прикриття того, що балаканина – не балаканина, криза – не криза, давайте рятувати країну. Да ніхто не буде нічого рятувати. Йдеться про що. Вони зараз сформують уряд, в будь який спосіб, неконституційний спосіб, ми далі звертаємось в Конституційний суд, Конституційний суд говорить – ми вже розглядали це питання, ми дали відповідь. Все, це неконституційна дія, уряд залишається, тому що… Ну, як його зняти тоді, треба тоді іншу або коаліцію або щось інше. Це повністю безвідповідальна ситуація, і про всі ці питання – подолання кризи, стабільність, це брехня, Йде питання про заступлення до влади в неконституційний спосіб

Инна БОГОСЛОВСКАЯ: Для нас зараз є головне. Є поняття юристів, що коаліція створена законно до тих пір, поки не буде…

Николай КАТЕРИНЧУК: От хто вас вважає юристом взагалі? Ви скажіть? Ви політик, ви не юрист.

Инна БОГОСЛОВСКАЯ: А ви хам.

Николай КАТЕРИНЧУК: Ну чого ж я хам?

Инна БОГОСЛОВСКАЯ: Откровенный хам. Я дуже прошу всіх сьогодні заспокоїтися. Жодного захоплення влади в країні не має. Я хочу всіх заспокоїти в тому, що нам треба зосередитися зараз над вирішенням проблем, я хочу заспокоїти в тому, що в нас є Конституційний суд, і якщо він вирішить, що ця коаліція незаконно створена, буде створена інша. Нам треба терміново займатися справою, а не балаканиною. До речі, хочу сказати, що МВФ вже заявив про те, що він поновлює місію в Україні і він приїжджає наступного місяця в Україну. Це означає, що всі визнають, що вибори Президента були демократичними, і зараз тези в парламенті є демократичними. Дякую вам.

ВЕДУЩИЙ: Дякую вам. Роман Зварич. Коротку репліку

Роман ЗВАРИЧ: Я дуже коротко, я навіть не своїми словами. Словами Сергія Тигипко. Я не є його прихильником, але в даному випадку я з ним на 100% погоджуюся. Він сьогодні заявив, що коаліція, сформована в такий спосіб, це буде нечесна коаліція. Я з ним абсолютно погоджуюся. І будь які люди, які будуть мати… Вірніше, він так сказав, що жодна порядна особа з такою коаліцією не буде мати жодної справи. Я себе питаю, чого так Тигипко говорить? Просто… Я не буду входити в юридичні тут нюанси. Одного дня ви заявляєте про те , що коаліції немає, базуючись на Законі про регламент. На тому самому Законі ви не можете зліпити коаліцію, тому ви тепер після того, як заявили про те, що коаліції немає, міняєте Закон, що дає вам тепер можливість формувати коаліцію. І все це відбувається, як і перша, так і друга дія, всупереч Конституції. Це незаперечний факт. Якщо ви таким чином хочете починати свою владу, я точно знаю, що воно на тому і закінчиться.

Инна БОГОСЛОВСКЯ: Послухайте, ви закінчили свою владу, с Кабміном під час кризи без міністра фінансів, без міністра транспорту, без міністра зовнішніх справ… Ви зруйнували країну, про що ви зраз кажете? Про яку чесність ви кажете,…

Роман ЗВАРИЧ: Одну репліку…

Инна БОГОСЛОВСКАЯ: перепрошую, дайте мені договорити, будь ласка. Про яку чесність ви кажете, коли в ваших списках вашій коаліції вбивця Лозинський, педофіли… коли в вас закриваються справи… Про яку чесність ви зараз кажете?

ВЕДУЩИЙ: После полуночи можно и про педофилов

Инна БОГОСЛОВСКАЯ: Про яку чесність ви кажете з вашим дипломом юриста американським? Ну про яку?

ВЕДУЩИЙ: Секундочку

Инна БОГОСЛОВСКАЯ: Пан Зварич!

Роман ЗВАРИЧ: Я чую цю аргументи, я їх чую вже три дні. Тобто аргумент більш менш такий…

Инна БОГОСЛОВСКАЯ: Та ви три роки це чуєте.

Роман ЗВАРИЧ: Ну, мила. Я вас не перебивав, чого ви мені перебиваєте. Бо ви щойно сказали, що хтось хам, а самі так поводитися. Так не можна робити.

Инна БОГОСЛОВСКАЯ: Ну, Романе…

Роман ЗВАРИЧ: Логіка яка? Тобто… Я з нею не погоджуюся, але логіка, задумайтесь над цим. Отже хтось порушував Конституцію пять років, а т епер виявляється, їхня черга порушувати. Це нечесно.

Инна БОГОСЛОВСКАЯ: Да ніхто не порушує.

Роман ЗВАРИЧ: Це нечесно, це непорядно, з вами ніхто не буде мати справ

Инна БОГОСЛОВСКАЯ: Нехай Конституційний суд скаже, що порушено. Хто ви такий, щоб за нього це казати.

ВЕДУЩИЙ: Где логика?

Анатолий ГРИЦЕНКО: Доброго вечора! Я хотів би, щоб ми зараз відішли від юридичних тлумачень, які цікавлять очевидно тільки юристів, а обговорили цю саме тему в термінах відповідальності і моралі. Якщо неспроможний цей парламент в законний конституційний спосіб сформувати коаліцію, на місті Президента я б її розпустив. Ребята, на вибори, вперед! І люди визначать, сядуть інші. Я пропонував тут у вашій студії системне рішення. В січні минулого року щоб не було такого, і пропонував Януковичу і Тимошенко, які кожного дня говорили, що вони переможуть, прийміть проект Конституції і порядку, який дав би право Президенту, якого обрали, самому в перший день створити уряд, самому його очолити. Незалежно від того, що відбувається в парламенті. Не захотіли, побоялися відповідальності. Через те наступили на ці граблі. А тепер про інше в термінах моралі і відповідальності. Я також тут говорив під час виборчої кампанії, про те що владу не треба любити. Будь яку владу треба тримати за горло. Вот давайте разом з вами будемо тримати за горло. Бо вже є, за що. Перше, те що відчули 37 мільйонів виборців. Всіх нас з вами позбавили права обрати місцеву владу. Скасували місцеві вибори. Якщо дійде далі в такий спосіб, можна прийняти постанову і перенести президентські вибори років на сорок, можна? Можна. Тому що порушили Конституцію. Тут прямо по Тернополю була вказівка – не має права Рада скасовувати. Всі це знають. Тому перше, порушили права десятків мільйонів людей. Владу треба тримати за горло. Далі. Я не голосував, я знаю. Це була Партія регіонів плюс інші фракції. Тепер інша річ. Згадаємо, які висіли борди у переможця виборів? Я нарахував мінімум п’ять зобов’язань, які Янукович вже не виконав. Я хотів бі, щоб громадяни контролювали. Перше. П’ять років для малого бізнесу без канікул,було? Канікули без податків, було? Було. Прийняли два тижні тому за основу проект Акімової, яка зараз перший зам глави Секретаріату, де податки залишаються. Зірвали. Друге. Підвищити соціальні стандарти для малозабезпечених сімей. Було? Було. Саме Партія регіонів не дала прийняти в цілому цей Закон, його не прийняли. Котма. Третє. Статус державно службовця для вчителя. Було? Було. Не проголосувала Партія регіонів. Далі. Четверте. Пожиттєва тюрма для корупціонерів. Було? Було. Не голосували регіони, не голосував Янукович. П’яте. Повернуть в школи десятирічку. Було? Було. Регіони не голосують. Пять. Я скажу, що буде шосте. Почитайте в програмі в ЦВК, вона ще залишилася. Перехід на контрактну армію з 2011 року. Гарантую на 400% – не буде. От тут треба тримати владу. Не давати можливості їй забувати, що вибори – це не просто бла, бла, бла, отримали голоси, а потім забули. Треба виконувати, незалежно, хто переможе: Тимошенко чи Янукович. В даному випадку Янукович. В мене нема жодних сумнівів, що він переміг, я на місці Тимошенко я би написав заяву і пішов би зразу, а не тягли б кілька тижнів. Це тоже відповідальність і мораль. Так само, як би пішов у відставку і виконував повноваження голови уряду, як записано в Конституції, а не кидав уряд на призволяще. Тому люди повинні думати в цих термінах і тримати будь-яку владу. І коли будуть дострокові парламентські вибори, дивиться уважно і на ці обличчя, і які сили представляють, і голосуйте відповідно.

ВЕДУЩИЙ: Дякую. Олександр Голуб. Значит, вы уже в коалиции.

Александр ГОЛУБ: Посмотрим. Вы знаете, Савик. Вот как только объявляют в нашей стране какие-то выборы, все политики без исключения начинают так яростно любить Родину, что это похоже на такое групповое изнасилование. Когда только выборы прекращаются, все точно также яростно начинают любить и отстаивать свои интересы. Вот все, что происходит здесь – это отстаивание своих интересов. Я попробую пояснить свою точку зрения. На чем она основывается? Знаете, я поймал себя на мысли, что может быть я скажу неправильно где-то политическую мысль, но когда слушал выступление Тимошенко, вот абсолютно эмоционально я был на е стороне. И по человечески. Но однако сама Тимошенко прошла тот путь, по которому она хочет толкнуть Януковича. Ведь Янукович победил. Сегодня это реальность. Реальность, которая признается всеми и в Украине, и в мировом сообществе. Скажите пожалуйста, на кого должен опираться Янукович? На мифическую коалицию, которая есть формально, но которой нет реально в парламенте? Или он должен опираться на реальное большинство, но которое пока по каким-то вопросам спорно оформляется. Я вам скажу, что он должен опираться на нормальное большинство. На реальное большинство, которое есть. Мы имели ситуацию, когда Тимошенко пыталась пригласить к себе губернаторов, чтобы выстроить нормальную систему исполнительной власти, и по приказу Януковича эти … Ющенко, извините, губернаторы не являлись на эти заседания. Дошло до того, чтобы с ними встретиться, на Говерлу приходилось карабкаться в месте с Ющенко, чтобы там переговорить с этими губернаторами. Сегодня она хочет, чтобы в такой ситуации оказался Янукович. Не о Конституции вы печетесь, не о законности вы печетесь.. Знаете, если бы это было так, я бы сейчас расплакался. Когда вы придумывали третий тур, о какой Конституции вы думали? Когда вы дважды пытались распустить парламент, о какой Конституции вы думали? Когда вы захватывали генеральную прокуратуру, про какую Конституцию вы думали? Вы думаете о собственной власти, вы думаете о собственной власти, вы думаете о собственных доходах, и вы думаете как сделать так, чтобы не дать возможности сегодня Януковичу реализовать свою программу. Вот поэтому, когда мы говорим о той ситуации, которая сложилась, с юридической точки зрения я абсолютно согласен с Инной Германовной. Точку поставит. А для людей, чтобы было понятно, в той ситуации, которая есть.. сегодня спор идет из-за того. Вот лежит больная экономически, социально, политически страна. А люди здесь собрались и говорят: а в какой упаковке будет это лекарство? Ну, пора прекращать вот эти политические дрязги, с которыми вы жили пять лет, которыми вы угробили страну. Пора уже заниматься страной, и лечить ее.

ВЕДУЩИЙ: Дмитрий Спивак.

Николай КАТЕРИНЧУК: Ось це абсолютно російський сценарій. Отак само в Росії звернули всю демократію. Казали, стабільність, Забираємо громадські права. Отака само була риторика

Александр ГОЛУБ: Коля, звини. Но это тоже самое, знаете… так говорят о соседях. "Аби у них корова здохла". Знаете, мы вот здесь в первой части передачи за Россию, за дороги, за ее демократию, за ее средства массовой информации… У нас что, своих проблем нет? Я не понимаю… У нас что, хорошие дороги? У нас что… Мы на сего… Знаете, у меня вообще… В первой части, в первой части передачи у м еня сложилось впечатление, что я не на диспуте политиков, знаете, а на собрании ветеранов дивизии СС Галичина. Они даже не столько Януковича ненавидят, сколько Россию. Да у нас своих проблем масса, которые мы должны решать.

Дмитрий СПИВАК: Вопрос позвольте вам задать. На мой взгляд, у нас вообще идет уникальная дискуссия. Дискуссия в государстве, Президент которого Виктор Янукович как гарант соблюдения прав и так далее, говорит о европейском выборе, о евроинтеграции Украины. Так вот евроинтеграция Украины, на мой взгляд, – это прежде всего европейские стандарты формирования власти и соблюдение прав граждан. И когда вы говорите, мол, на какую коалицию должен опираться вновь избранный Президент, на ту, которую, или не на ту, которую… Я вам отвечаю – Президент Украины должен, обязан, может опираться только на коалицию, которая будет сформирована на основании 83 статьи Конституции Украины.

Александр ГОЛУБ: Абсолютно с вами…

Дмитрий СПИВАК: Одну секундочку, я не закончил. На основании Конституции Украины. Даже ваш, Савик, вопрос, обращенный к зрителям "А можно ли нарушить Конституцию ради чего-то?" – это риторический вопрос. Потому что ответ – нет. Нет ни одного фактора, политической целесообразности, необходимости, т ого или иного принятия решения ради которого кому-то, политику ли Президенту ли, какой-либо политической силе, дано право нарушить Конституцию. И то, что делаете вы, когда обращаетесь к своему предшественнику, то есть к предыдущему Президенту, и говорите, что он нарушал Конституцию, позвольте и нам сделать то же самое. Не думаю, что преемственность власти в негативе сыграет положительную роль в развитии нашей страны.

Александр ГОЛУБ: Знаете, я быстро отвечаю. Ну, честно говоря, у БЮТа это какая-то уже общая болезнь – извращать те слова, которые говорятся. Ну, во-первых, я говорил, что я не верю в вашу искренность, когда говорил о вашем нарушении Конституции. И совершенно не подводил…

Дмитрий СПИВАК: Не нужно верить в искренность и не нужно… Одну секунду…И не нужно смотреть в диагнозы тех, кого вы не знаете..

Александр ГОЛУБ: Второй момент. Я даже… Ну, я отвечаю на ваше слово.

Дмитрий СПИВАК: Верьте в Конституцию

Александр ГОЛУБ: Второй… Я верю в Конституцию

Дмитрий СПИВАК: Это фундамент сохранения и сосуществования.

Александр ГОЛУБ: Я верю в Конституцию.

Дмитрий СПИВАК: Любого демократического государства.

Александр ГОЛУБ: Я понимаю. Я верю Конституцию. И поэтому о том, что правильно это или нет, определяют ни я, ни вы, а определит конституционный суд. Поэтому мы в это верим. А ваши реальные разговоры пять лет о европейском выборе превратились в европейские цены, европейские тарифы. И в нищие зарплаты, и в нищие пенсии. Вот почему вы этого боитесь и сегодня выступаете.

ВЕДУЩИЙ: Спасибо. Короткая пауза

Музыкальная пауза.

ВЕДУЩИЙ: Ирина Сказина, ансамбль камерной музыки "Наполеон" женщин с 8 мартам и продолжат это в конце программы и завершат, а мы еще немножко о коалиции. Давид Жвания, пожалуйста. Я вас последнее время вижу в этой студии как минимум 2 раза в неделю и никак еще не пойму где вы. Так, где вы?

Давид ЖВАНИЯ: На самом деле мы находимся в парламенте, никуда мы от туда не выходили и никуда не девались. Дискуссия продолжается и я хочу простым человеческим языком объяснить зрителям о чем идет речь. Есть несколько форматов возможных коалиций, о которой говорят, что она с нарушением Конституция, это коалиция между Партией регионов, коммунистами и Блоком Литвина. Вот такая коалиция возможна, но так есть.

ВЕДУЩИЙ: Можно графически показать.

Давид ЖВАНИЯ: И это один формат и в суммарном у этих трех фракциях не набирается 226 голосов, которые необходимо. О чем спорят юристы.

ВЕДУЩИЙ: У них 219.

Давид ЖВАНИЯ: 219, не хватает 7 депутатов для того, чтобы сформировать, скажем, по букве Конституцию сформировать коалицию.

ВЕДУЩИЙ: Юлия Тимошенко говорила, что это от 3 до 5 млн. Таким образом, это где-то 28 млн.

Давид ЖВАНИЯ: Я хочу еще раз сказать, что за многие годы рассказов о том, что в парламенте ходят деньги – это были единичные случаи, это было всего лишь несколько случаев. Можно на пальцах одной руки пересчитать количество этих людей. Поэтому все это не правда, я тут категорически противник, чтобы об этом говорил или Премьер-министр, или Президент еще раз только парламентаризм в этой стране. Дело в том, что это не справедливо, не честно дело в том, что она избрана Премьер-министром через парламент, она была парламентарием и такое обращение к парламенту после того, как она перестает быть депутатом, я считаю, что это не очень красиво. Что я хочу сказать, есть коллизия. Не четко выписано в Конституции каким образом формируется, не очень четко. Был один запрос в Конституционный суд, на который Конституционный суд ответил, что фракциями, которые, в общем, складывают большинство, то есть 226. Но по этому поводу можно и поспорить. Поэтому Партия регионов принимает решение о том, что она может пойти в такую коалицию и в принципе это не есть такое большое нарушение. Президент Янукович четко заявил нескольких возможностях, это было публичное его заявление, что легитимный путь это был бы путь с теми фракциями, которые вместе складывают 226 и более. Это имеется ввиду формат Партии регионов, "Наша Украинская Народная Самооборона" и Блок Литвина. Потому, что мы четко заявляли о том, что мы никогда не пойдем в коалицию с коммунистами, а коммунисты заявляли, что никогда не пойдут в коалицию, где будем мы. Имеется ввиду "Наша Украина" и "Народная Самооборона". Поэтому, вот существует два формата возможных коалиций. Теперь по-поводу где мы. Я не знаю ни одной политической силы, кто бы не тукал фракцию "Наша Украина Народная Самооборона". Все этим занимаются и Партия регионов, и БЮТ, и коммунисты потому, что они заинтересованы идти в коалицию и быть членами коалиции полноценными. То есть войти во власть. И потусторонние силы, и внутренние противоречия. Все занимаются одним и тем же. Я сторонник, я прямо заявляю, я был сторонником того, чтоб конституционным образом, имеется ввиду собрав 37 голосов, как минимум, как это необходимо для того, чтобы мы пошли в коалицию. Мы для этого провели фракцию, было принято решение начать консультации по-поводу формирования. Наши условия были сформулированы, они были публичны, об этом знает вся страна, мы их задекларировали.

ВЕДУЩИЙ: А скажите, а вот если будет создана эта коалиция по измененному закону в регламенте. Как вы поступите?

Давид ЖВАНИЯ: Я еще не принимал такого решения. Дело в том, что этот закон я не голосовал за него. Он проголосован в первом чтении и с нашей фракции всего лишь 2 народных депутата дали голос и оно проходило и без них. Потому что голосовали позафракционные депутаты. Сейчас прохождение закона уже в первом, во втором чтении намного сложнее чем повисло в первом чтении сразу. Поэтому, вы знаете, дискуссию немножко рано началась. Есть попытка провести это изменение в регламент, только в первом чтении проголосовал закон. Поэтому пока, что дискуссия продолжается. Говорить о том, что такое же нагнетание ситуации, я думаю, что кому-то это выгодно. Я считаю, что, во-первых, после этого даже если закон будет принят Президент или завитирует его или подпишет. Я считаю в этом случае, ну, подгонять, то что фракция Партии регионов подгоняет Президента к таким решениям, я считаю, что это тоже не правильно. То, что такая жесткая дискуссия и резкая происходит сегодня тоже не правильно потому, что вы знаете общество устало от передряги, от этого тона, дискуссии на громких тонах, которая сути за собой не имеет.

ВЕДУЩИЙ: Спасибо. Ярослав Джоджик.

Ярослав ДЖОДЖИК: Я вдячний пану Вадиму Красьову, який на початку цього другого блоку програми запропонував трошки по іншому сформулювати питання. Я переконаний, якщо б тут було сформульовано питання чи допускаєте ви формування влади поза вашою волею, а все те, що сьогодні відбувається у Верховній Раді України якраз відповідає цьому питанню. Пан Давид Жванія назвав 219 голосів Блок Литвина, Партія регіонів і комуністична партія, тобто ці політичні сили не набрали влади, не взяли 226 голосів, а маніпуляціями, юридичними маніпуляціями, які пробують припудрювати наші відомі юристи, вони можуть утримувати влади. Нагадаю нам всім, що Конституційний суд, в тому числі, визнав другий термін Кучми першим терміном. Так от парадокс сьогоднішньої ситуації полягає в тому, що політична сила, яка категорично виступила про недопустимість антиконституційної коаліції українська народна партія і лідер Костенко, що вона ні при яких засадах не буде присутня, сьогодні названа, як політичною силою, яка нібито підписалася під цією коаліцією. Я хочу сказати, що це є недостовірна інформація і мені дуже боляче і прикро, що її минулий раз представник Блоку Юлії Тимошенко Сергій Соболєв оприлюднював. І сьогодні лідер Блоку Юлії Тимошенко сама тут оприлюднювала ці речі. Вони чомусь не говорили про те тоді, коли Блок Юлії Тимошенко робив коаліцію з Партії регіонів. Про це тут мови не було.

ВЕДУЩИЙ: Спасибо. Геннадий Задирко. Блок Юлии Тимошенко, который голосовал за отставку Премьер-министра.

Геннадий ЗАДИРКО: Доброго вечора, колеги! Я розумію, що мені мабуть найважче, ніж всім вам сьогодні знаходитись в цій студії. Тому, що я став народним депутатом саме за списками в Партії Блок Юлії Тимошенко, Партії "Батьківщина", але ситуація в тому, що я дійсно проголосував за відставку Юлії Володимирівни і це зробив досить свідомо, бо я вже практично рік знаходжусь в опозиції до Юлії Тимошенко, тоді коли фракції було все гаразд, коли йшли перемови з Партією регіонів стосовно об’єднання і стосовно широкої коаліції, стосовно того, що треба переписати українську Конституцію і це в мене викликало протест. Після відповідних подій, ну, я став практично ізгоєм фракції, мене виключили з фракції, але не про це мова. Я просто хотів би сказати своїм колегам, що насправді, ми сьогодні отримали те, за що боролися 2 роки і 3 місяці, коли Юлія Володимирівна була при владі. У нас з вами був унікальний шанс ще 5 років тому, ми отримали підтримку всього населення України Президентом став Віктор Ющенко. Те, що ми називаємо "помаранчевою революцією". Але ми з вами не скористалися в тому числі цим шансом, ми не виправдали надій українців. І так сталося, що Юлія Володимирівна 2 роки і 3 місяці була Прем’єром. Нажаль, ми маємо зруйновану економіку, нажаль, політична доцільність ставилась завжди в главу кута і ми сьогодні маємо таку ситуацію, коли ми маємо правовий юридичний, економічний, соціальний, політичний колапс. І до цього призвели ми, саме ми колеги. Тому кращий варіант насправді, сьогодні можна говорити все що завгодно, коли я на засіданні фракції говорив, що цього робить не можна іти на союз з Партією регіонів, ви так же само кричали і мені було дуже важко, бо я був один, а вас було 150 з чимось депутатів, але не про це мова. Сьогодні настав час політичної відповідальності, так давайте ми підемо в опозицію з вами, давайте мужньо будемо це сприймати, не будемо закатувати з вами істерики. Я погоджуюсь, що кращий варіант сьогодні для України я прошу своїх колег з "Нашої України Народної Самооборони" не треба Україну тримати на розтяжках. Підіть зробіть крок на зустріч один одному, зробіть конституційний спосіб цю коаліцію і працюйте будь-ласка. Україна цього сьогодні потребує. Іншого варіанту немає, просто немає іншого варіанту, тому я закликаю вас так, як закликали у 2004 році українців, щоб відбулися відповідні зміни. Дякую.

ВЕДУЩИЙ: Спасибо. Владислав Лукьянов. Он все за вас сказал. У вас минута.

Владислав ЛУКЬЯНОВ: Дорогие друзья, уважаемый Савик. Наверное, накануне, праздников 8 марта, я не могу поздравить женщин, пожелать здоровья, счастья, любви, всего хорошего. Я хочу сказать, посмотрите и подумайте о всем, что говорилось сейчас в этой студии. Вот вы видели, вот эта половина зала, вот так ярко выступала против того, чтобы в этой стране наступил порядок, ну вот вы слышали что-нибудь, чтобы защищало ваши интересы. Они говорят, что такое европейские стандарты? Это европейский стандарты, европейская коалиция, способы формирования власти, но кто-нибудь из них сказал, что это европейский уровень жизни, европейское качество услуг, продуктов, товаров. Говорили только об одном, чтобы сделать все, чтобы это в стране не наступило. Сегодня есть политическая сила, Партия регионов, есть лидер, который создает коалицию, коалицию создает в соответствии с действующей Конституцией. Мы ничего не нарушаем. В Конституции сказано прямо, что коалицию создают фракции и депутаты, именно таким образом, мы создаем коалицию из фракций и депутатов. Для того, чтобы не нарушить закон, мы принимаем изменения действующему законодательству. В соответствии с 19 статьей Конституции…Ну я не могу не уступить женщинам и еще раз присоединяюсь к поздравлениям, но хочу сказать, что Партия регионов нам делом докажет все, что она обещала. Спасибо, а женщин с праздником!

ВЕДУЩИЙ: Так мы голосуем. Мы слушали эту дискуссию. Нужно ли создавать в Верховной Раде, в этой Верховной Раде коалицию ради стабильности любой ценой. 42, 53еще раз. Нужно ли любой ценой создавать в этой Верховной Раде коалицию ради стабильности? Вы слышали аргументы, говорили, что ради процветания и европейских продуктов, товаров – надо, а другие говорили, что ради прав человека – нельзя. Итак 87, 90. Еще раз пожалуйста. 87. Так сейчас мы увидим насколько изменились после нашей дискуссии. Это так было, а сейчас 54 % все же решили, что нет, но в принципе мы все равно находимся в рамках итогов Президентских выборов.

Шановні друзі, ми сьогодні критикувати і перші кроки Януковича і я це робив. Я хочу відзначити одну позитивну тенденцію серед його перших указів. На відповідальні посади призначено уже три жінки – це два перших заступника голови адміністрації Ірина Акімова, Олена Лукаш і зам. голови, яка була тут Анна Герман, ще є Раїса Богатирьова, але тут є небезпека. У Ющенка пам’ятаємо були любі друзі, а тут якщо будуть хтось любі, то це будуть любі подруги, але зі святом вас.

ВЕДУЩИЙ: Ющенко начинал любі друзі и закончил любимыми подругами, а тут может быть наоборот. Итак, у нас Ирина Сказина с ансамблем, а максимум, извините, кто получил максимальную поддержку. У нас сегодня не было не минимума ничего, у нас была только максимальная поддержка. В какой момент и кто?

Виталий ПОРТНИКОВ: Коли 5 років тому було відомо рішення Верховного суду України про додатковий другий тур виборів, всі говорили, що це звичайне рішення, яке виходить за межі правового поля, але потім ми будемо жити вже повністю по закону, а потім почалася руйнація української судової системи.

ВЕДУЩИЙ: Виталий Портников с такой любовью смотрит на себя, пора тебе в политику. Ирина Сказина, ансамбль камерной музыки "Наполеон", романс "Акварели", слова Петра Маги, я даже не знал, что он знает слова и музыка Павла Зиброва.

Ирина СКАЗИНА: Милые дамы, позвольте от всей души, дорогие женщины, поздравить вас с наступающим праздником весны и пожелать вам всегда быть любимыми, счастливыми, благополучными, здоровыми и желанными. Замечательный украинский романс, который я очень люблю, действительно его написал Петр Мага, а музыку Павел Зибров.

Подпишись на наш telegram

Только самое важное и интересное

Подписаться

Реклама

Читайте Segodnya.ua в Google News

Реклама

Нажимая на кнопку «Принять» или продолжая пользоваться сайтом, вы соглашаетесь с правилами использования файлов cookie.

Принять