9 мая на Майдане: люди подняли красные флаги, а фронтовики слушали Януковича через дорогу

9 мая 2011, 11:10

В центре Киева отмечают День победы

На главной площади столицы День победы отмечали тысячи человек. Парада современной военной техники на Крещатике в этом году нет – по главной улице Киева проехал лишь один бронетранспортер с красным знаменем. Затем на Крещатик выехала военная техника времен Великой Отечественной – легендарный танк Т-34, автомобиль "Виллис", ГАЗ-67 с пушками, полуторка ЗиС-5, реактивная система залпового огня "Катюша", бронетранспортер БА-64, мотоциклы с колясками М-72. За ними прошли одетые в форму времен войны пехотинцы.

Реклама

Когда отгремели военные машины, по Крещатику торжественно прошли президент с 45 фронтовиками. Потом Виктор Янукович выступил перед ними с пламенной речью: пообещал не забывать подвиг ветеранов, сказал, что власть будет заботиться о них, назвал 9 мая священной датой и возмутился спекуляциям политиков "на трагедиях ХХ века". Президент выступал с огромной сцены, украшенной красными полотнищами и георгиевскими лентами. Его костюм украшал бант из сине-желтых лент, а по случаю праздника президент надел темный костюм и сиреневый галстук.

Фронтовики сидели через дорогу от Януковича (на другой стороне Майдана, возле Стелы Независимости). Их "вип-ложу" оградили металлическими щитами и кордоном милиции. В толпе, которая стояла уже за щитами, во время выступления Януковича подняли несколько красных знамен и национальные флаги Украины.

После речи президент занял место возле ветеранов, а на сцене начался концерт. Оркестр заиграл старые добрые военные песни, а на Крещатике отплясывали танцоры в форме солдат Великой отечественной.

Во время концерта гремели залпы салюта, в небо выпустили голубей и воздушные шарики. После торжества Ветеранов развезли домой в автобусах. Каждый получил подарок от Киевской горгосадминистрации – пакет с коробкой конфет, бутылкой водки и стилизованной военной флягой.

Реклама

ПОЛНАЯ РЕЧЬ ПРЕЗИДЕНТА

Дорогі ветерани!

Шановні співвітчизники!

Сьогодні ми святкуємо видатну подію нашої історії. 66 років тому Український народ, пліч-о-пліч з іншими народами Європи і світу, переміг найстрашнішого ворога людства — нацизм. Примарі смерті та рабства був протиставлений героїзм та самопожертва мільйонів людей, їхнє прагнення до свободи, миру і щастя.

Завдяки ратному подвигу наших батьків і дідів сили зла, що прагнули поневолити і знищити цілі народи, були переможені.

Реклама

Це була перемога над нелюдськими ідеями расового панування, ксенофобії, нетерпимості, пригноблення і знищення.

Скажу без перебільшення: День Перемоги – найважливіша віха на шляху творення нового гуманного світу.

Саме 66 років тому почалося зведення будівлі єдиної демократичної Європи, приєднатися до якої ми прагнемо сьогодні.

9 травня для всіх нас — священна дата. Вона омита кров’ю героїв, мучеників і праведників цього світу. Пам'ять про них ніколи не зітреться.

Вона передаватиметься від покоління до покоління. В цьому — запорука майбутнього.

Реклама

Війна з нацизмом завдала тяжкого удару Україні. Вона відібрала мільйони життів наших співвітчизників.

Немає жодної української сім’ї, яка б не відчула болю та гіркоти втрати. І це — наш спільний біль. А перемога над нацизмом — це наше спільне свято, яке об’єднує народ України і всі народи світу.

Ми святкуємо і цим підтверджуємо свою відданість цінностям людського життя і рівноправ’я, мирного співіснування, співпраці і процвітання всіх націй.

Мене глибоко обурюють спроби політичних спекуляцій на трагедіях XX-го сторіччя.

В тренде
#NoCivilWar in Ukraine. Комментарий Мендель вызвал бурю споров в соцсетях

Заради дешевої популярності деякі "діячі" намагаються знов розколоти українців.

Переконаний нам всім вистачить мудрості і терпимості. Ми засвоїли страшні уроки нашої історії, і тієї війни зокрема.

Ми пам’ятаємо – розмови про ієрархію націй, вищість одних народів над іншими – це перший крок шляхом розбрату, ворожнечі і, найстрашніше, пролиття людської крові.

Запевняю – держава надасть гідну відповідь всім, хто прагне погрітися у кривавого багаття. Курс на розвиток громадянської нації, поглиблення міжнаціонального порозуміння і міжкультурного діалогу всередині країни, курс на забезпечення добросусідських відносин і взаємовигідного партнерства у зовнішній політиці будуть здійснюватись неухильно.

Це наш спільний обов’язок перед батьками-героями. Перемога наших батьків надихає нас на працю заради сьогодення і майбутнього.

Створити таку країну, якою би пишались і ми, і майбутні покоління. Розвивати демократію. Будувати сучасну, потужну економіку, що працюватиме на благо всього суспільства.

Створювати передову науку і освіту, сучасну систему охорони здоров’я і соціального захисту.

Творити гуманістичну культуру.

Розвивати наші Збройні Сили – такі завдання ми ставимо і виконуємо.

Я переконаний, що ці цілі об’єднують все українське суспільство. Ми мусимо пам’ятати — наш спокій, мирне життя, надія на майбутнє оплачені дуже високою ціною. Ми повинні бути гідними цих жертв.

Як Глава держави хочу особисто звернутися до представників влади і депутатів усіх рівнів із проханням і вимогою бути особливо уважними і турботливими до ветеранів і їх потреб.

Герої, які не скорилися перед ворогом, не повинні жити у бідності і самотності.

Цього ми не допустимо. Як Глава держави я переконаний, що турбота про добробут ветеранів має бути одним із пріоритетів роботи влади, критерієм її оцінки.

Ветерани — наші герої. Ми всі — їх боржники.

Вдячність і опіка над ними — наш священний обов’язок.

Зі святом вас, дорогі співвітчизники!

З Днем Перемоги!

Подпишись на наш telegram

Только самое важное и интересное

Подписаться

Реклама

Читайте Segodnya.ua в Google News

Реклама

Новости партнеров

Загрузка...

Новости партнеров

Загрузка...
загрузка...

Нажимая на кнопку «Принять» или продолжая пользоваться сайтом, вы соглашаетесь с правилами использования файлов cookie.

Принять